www.svethardware.cz
>
>
>

Phanteks Enthoo Mini XL DS: dva systémy v jednom

Phanteks Enthoo Mini XL DS: dva systémy v jednom
, , aktualita
Společnost Phanteks specializující se na výrobu chladičů, ventilátorů a PC skříní představila model Enthoo Mini XL DS. Ten na první pohled vypadá jako normální Middle Tower, ovšem je určen pro vytvoření dvou samostatných PC systémů.reklama
Počítačové skříně pro dva samostatné systémy nejsou žádnou novinkou, ovšem obvykle to bývají velké almary jako Thermaltake Mozart TX. Enthoo Mini XL DS (jako Dual System) od společnosti Phanteks ale vypadá jako celkem běžný model formátu Middle Tower s obvyklými rozměry, a to v tomto případě 260 x 550 x 480 mm (Š x V x H). Však také má základ v již prodávaném modelu Enthoo Mini XL. Výrobce tuto skříň označuje jako Super Micro Chassis. Je tak zřejmé, že jen těžko bude mít uvnitř místo pro základní desku ATX plus další. Namísto toho dokáže ubytovat jednu desku Micro ATX a další Mini ITX. Jimi tvořené systémy by měly být naprosto nezávislé.

Firma předpokládá, že deska Micro ATX poslouží k vytvoření výkonného herního systému a druhá Mini ITX se stane základem pro úsporný systém pro "streamování", čímž má na mysli asi nějakou podobu HTPC. Jisté je, že uživatel musí mít nějakou představu o tom, k čemu bude chtít dva takové počítače využít. Krom HTPC by to mohl být také domácí souborový server, čili obdoba NAS serveru. V tom případě se ale můžeme ptát, jakým způsobem bude zajištěno napájení, neboť je kvůli bezpečnosti uložených dat velice vhodné, aby to mělo pokud možno svůj vlastní zdroj.

Na řadu tak přichází téma Phanteks Power Splitter, což je modul, který jednoduše vezme 24pinový ATX konektor plus dva 8pinové PCIe a vytvoří z nich dvě sady 24pin ATX, 8+4+4pin PCIe, takže pro oba systémy zde musí stačit výkon jednoho zdroje, i když každý systém bude i nadále zapínán samostatně (mají svůj vlastní přední I/O panel). Pro uživatele to je výhoda, že nemusí kupovat dva zdroje a ušetří se také prostor, ovšem pokud by někdo uvažoval o využití skříně i pro vytvoření NAS, pak není zrovna vhodné mít data v hlavním systému a záložním systému pod jedním zdrojem. Základní deska Mini ITX má svou pozici nahoře a využívá již předinstalovaný ITX Upgrade Kit, který si můžeme jinak také zakoupit samostatně.

Phanteks Enthoo Mini XL DS je vyrobena z oceli, z níž je tedy stvořen interiér, přičemž plášť je vyroben z pískovaného hliníkového plechu. Veškeré částu mají černé zbarvení, které mohou oživit vícebarevné LED pásky. Levá bočnice má také v sobě zasazena dvě plexi oddělená přepážkou.

Dovnitř můžeme vměstnat až 289 mm dlouhé grafické karty (nebo 410mm, když obětujeme HDD klece), procesorové chladiče mohou mít na výšku až 215 mm, což je velkorysý prostor (to ale neplatí pro Mini ITX systém) a pak je tu potřebný počet slotů (5 + 2). Pro HDD poslouží dvě třídiskové klece plus dvě pozice pro SSD. Vedle modulu s tlačítky a porty pro Mini ITX desku jsou ještě volné dvě 5,25" pozice.

O chlazení skříně se postará až třináct 120mm ventilátorů, z nichž sedm má možnost ovládání z integrovaného PWM hubu a také tu jsou pozice pro montáž pumpy a expanzních nádob vodního chlazení. Můžeme tak dovnitř instalovat také radiátory, a to až 240mm dopředu a 360mm do dna skříně.

Phanteks Enthoo Mini XL DS má přijít na trh ještě před Vánocemi za cenu 210 USD.

Zdroj: TZ Phanteks
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře