www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Philips 272G5DYEB s G-Sync konečně přichází na trh

Philips 272G5DYEB s G-Sync konečně přichází na trh
, , aktualita
Společnost Philips konečně dokončila svůj herní LCD monitor 272G5DYEB, který bude podporovat NVIDIA G-Sync. Ten se tak chystá na trh, kde bychom se s ním měli již zanedlouho setkat. Cena byla stanovena na 699 euro.reklama
Philips 272G5DYEB byl společně s modelem Philips UltraClear 288P6, který nabídne 28" obrazovku s rozlišením 3840 x 2160, představen již na samotném začátku tohoto roku, takže se více než deset měsíců chystal na trh. Na ten má konečně na konci tohoto měsíce dorazit, a to s cenou 699 euro nebo stejnou částku v amerických dolarech. Pro nás by měl platit přepočet na eura, což dělá cca 19.300 Kč, ovšem reálná cena je mnohem nižší (viz dole). I nadále se ale potvrzuje, že monitory vybavené technologií NVIDIA G-Sync nejsou nic levného. Však nejlevnějším modelem na našem trhu je 24palcový AOC g2460PG, který přijde na 12.000 Kč, přičemž obdobné modely bez G-Sync jsou k dostání i za polovinu této částky.

Philips 272G5DYEB nám na své 27" obrazovce nabídne rozlišení Full HD, odezvu 1 ms GtG (typická 5 ms), kontrastní poměr 1000:1 a obnovovací frekvenci až 144 Hz, přičemž jde pochopitelně o obrazovku typu TN. Pozorovací úhly jsou totiž 170 ° horizontálně a 160 ° vertikálně.

Co se týče rozhraní, pak tu máme DisplayPort 1.2, vedle nějž tu překvapivě žádný jiný konektor pro obrazový signál není. Je tu ale ještě hub se čtyřmi porty USB 3.0, dále podstavec s možností nastavení výšky v rozsahu 150mm, naklonění i otočení obrazovky a nechybí ani funkce pivot. Alternativou jsou VESA držáky (100 x 100).

Typická spotřeba činí 27,5 W a v pohotovostním režimu pak 0,5 W. Zbylé specifikace jsou uvedeny na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Philips

Philips 272G5DYEB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik