www.svethardware.cz
>
>
>
>

Philips a 27" s NVIDIA G-Sync a 28" s Ultra HD

Philips a 27" s NVIDIA G-Sync a 28" s Ultra HD
, , aktualita
Rok 2014 se evidentně stane také rokem velkých monitorů s vysokým rozlišením, což můžeme po letech strávených s Full HD pouze přivítat. Nyní se podíváme na dva nové modely Philips - 27" LCD vybavené NVIDIA G-Sync a o palec větší model s Ultra HD.reklama
Nejdříve se tedy podívejme na herní model Philips 272G5DYEB, jenž nabídne 27" obrazovku a technologii NVIDIA G-Sync, která byla představena teprve nedávno a slibuje dokonalou synchronizaci výstupu grafické karty s monitorem a výrazné snížení input lagu, čili zpoždení obrazu.

Samotný monitor chystaný na jaro, kdy přijde s cenou 649 USD, nám krom velké obrazovky nabídne stále rozlišení Full HD, čili 1920 x 1080, ovšem jde o herní model, takže u něj je to pochopitelné. Jedná se také o typ TN s pozorovacími úhly 170° a 160° s rychlou odezvou 1 ms, jasem 300 cd/m2, vstupem DisplayPort (mimo jiné) a také stojanem s nastavitelnou výškou, nakolněním, naklopením i funkcí pivot. Vedle toho budeme moci využít také VESA 100 x 100.

Philips UltraClear 288P6 je tedy o palec větší monitor, u nějž výrobce zdůrazňuje především rozlišení Ultra HD - 3840 x 2160. Nicméně stále jde o panel typu TN se stejnými pozorovacími úhly jako v předchozím případě, takže asi nebude příliš vhodný pro profesionální nasazení tam, kde se hledí na přesné zobrazení barev. Za zmínku ale stojí fakt, že jde o desetibitový panel.

Mezi jeho rozhraní patří jeden D-Sub, dual link DVI-D, HDMI s MHL a také DispalyPort. Nezapomnělo se ani na USB hub se dvěma porty verze 3.0 a dvěma 2.0 a také dva 3W reproduktory. Philips také přidal speciální funkce jako MultiView, díky níž budeme moci zobrazit signál ze dvou zdrojů současně. A samozřejmě i zde bude flexibilní základna (SmartErgoBase), která nám umožní nastavit si obrazovku dle potřeby.

Philips UltraClear 288P6 bude k dispozici také na jaře, a to za 1200 USD, což je v porovnání s dnes představeným Lenovo ThinkVision Pro2840m o celých 400 dolarů více, ačkoliv základní specifikace obou modelů jsou stejné. Že by Philips nakonec stanovenou cenu ještě přehodnotil?

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře