www.svethardware.cz
>
>
>

Philips představil 40" monitor se 4K

Philips představil 40" monitor se 4K
, , aktualita
Velikostí spíše televizor než monitor je nový Philips BDM4065UC, který na své obří 40" obrazovce nabídne rozlišení 4K. Vzhledem k úhlopříčce bychom se ani s ničím nižším nespokojili a možná by bylo lepší i vyšší rozlišení.reklama
Monitoru s úhlopříčkou obrazovky 40" by tedy možná více slušelo rozlišení 5K, čili 5120 x 2880, jaké najdeme i u nejnovějších modelů Apple iMac s displejem Retina. Nicméně i 4K (3840 x 2160) nabídne velmi velkou pracovní plochu, jak ukazuje následující fotografie nového monitoru Philips BDM4065UC a někdo zvyklý na Full HD si určitě bude připadat jak v jiném světě.

Nový monitor je vybaven panelem typu VA, který při svém nativním rozlišení dosahuje obnovovací frekvence 60 Hz. Jeho maximální jas je 300 cd/m2, což nepřekvapí, ale udávaný statický kontrast 5000:1 vypadá velmi zajímavě. Pozorovací úhly jsou 176 ° v obou směrech a co se týče zobrazení barev, ty jsou kalibrovány pro barevný prostor sRGB s Delta-E < 3. Zbývá ještě ze základních specifikací zmínit odezvu, která je 3 ms (šedá - šedá) se SmartResponse a 8,5 ms bez Smart Response.

Monitor je vybaven rozhraními DisplayPort, Mini DisplayPort a dvěma HDMI, z nichž jeden podporuje MHL. Dále tu je 3,5mm audio vstup pro mikrofon a výstup na sluchátka a také čtyřportový hub s USB 3.0. Porty HDMI jsou verze 1.4, takže podporují 4K pouze při 30 Hz, ale oba DisplayPorty zvládnou při tomto rozlišení až 60 Hz.

Ve zprávě se také píše, že nejde o monitor s podporou G-Sync či Freesync, ale to bychom od něj ani nečekali, protože jde evidentně o pracovní nástroj a ne o herní hardware. Jasné také je, že nepůjde o zobrazovadlo za hubičku. Na trh má Philips BDM4065UC dorazit na přelomu roku, a to za cca 18.500 Kč, což ale nevypadá jako přemrštěná cena.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář