www.svethardware.cz
>
>
>
>

Plextor M7e: přes 1,4 GB/s na M.2

Plextor M7e: přes 1,4 GB/s na M.2
, , aktualita
Vypadá to, že letos se skutečně posuneme za hranice dané rozhraním SATA 6 Gbps. Stále více výrobců totiž ohlašuje zbrusu nová spotřebitelská SSD, která nabídnou vysokou datovou propustnost. Patří mezi ně i Plextor.reklama
Plextor na CES 2015 představil své nejnovější modely SSD pro rozhraní M.2, a to M7e. Ty srovnával se Samsung XP941 v testu CrystalDiskMark, v němž byly M7e v sekvenčních operacích výrazně lepší, ovšem je třeba si uvědomit, že XP941 je už starší model, který na CES dostal následovníka v podobě Samsung SM951. A sním se už Plextor M7e může dle specifikací jen těžko rovnat.

Plextor M7e bychom měli srovnávat spíše s jejich předchůdci v podobě Plextor M6e, jež byly představeny loni na konci května. Nabídly rychlosti sekvenčního čtení 770 MB/s a zápisu 625 MB/s, čili M7e je s cca 1400 MB/s při čtení a 1000 MB/s při zápisu výrazně lepší, i když nepatří mezi dnešní elitu.

Zbrusu nové Plextory tak už nejsou SSD využívající dvě linky rozhraní PCI Express 2.0, což jejich předchůdce omezovalo na propustnost teoretického 1 GB/s, kterou poskytuje základní verze slotu M.2 na deskách s čipovou sadou Intel 9 Series. Řada výrobců desek ale pochopila, že takováto propustnost již brzy stačit nebude, a tak začali vybavovat své modely sloty M.2, které využívají čtyři linky, a dosahují tedy 2 GB/s.

Plextor M7e je založen na kontroleru Marvell 88SS9293 a aktuálních pamětech Toshiba A19 MLC NAND Flash. Nový model SSD tedy ještě není dokončen, protože Plextor ještě pracuje na jeho firmware, takže je možné, že se jeho výkon ještě posune výše. Jisté ale je, že na trh přijde ve verzích s kapacitami 256 GB, 512 GB a 1 TB a očekávat je můžeme někdy v druhém čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: LegitReviews
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek