www.svethardware.cz
>
>
>
>

Podíl AMD na trhu s GPU stoupá

Podíl AMD na trhu s GPU stoupá
, , aktualita
Společnost Mercury Research vydala novou analýzu trhu s PC, v níž se objevily některé zajímavé skutečnosti. My se nyní podíváme na to, jak si vedly grafické čipy, a tedy i jejich výrobci, a to především společnost AMD.reklama
Analýza trhu společnosti Mercury Research je k dispozici celá v PDF souboru a týká se druhého letošního kvartálu. Ve zveřejněných číslech je jasně vidět, že průměrná cena prodaných grafických karet výrazně stoupla a také se ukazuje, že podíl firmy AMD na trhu s grafikami vzrostl, což se stalo prý poprvé za čtyři roky. S tím ale tak úplně nesouhlasí starší informace od Mercury Research, které se týkají prvního letošního kvartálu. Nakonec je ale jedno, jestli to je poprvé, podruhé, nebo popáté. Důležité je, že AMD má vyhlídky na lepší budoucnost.

V druhém kvartálu měl také počet grafických karet dodaných na trh spadnout o 6,5 procenta, ale znatelně vyšší cena prodávaných kusů způsobila, že tržby za tyto karty byly vyšší. Společnost AMD by z toho měla těžit, neboť její podíl na desktopovém i mobilním trhu s GPU vzrostl, zatímco podíl firmy NVIDIA klesl, ale ta je na tom stále daleko lépe. NVIDIA navíc zaznamenala vysoký zájem o svá výkonná GPU, což právě způsobilo zvýšení průměrné ceny prodané karty.

Udávaná čísla jsou rozdělena na tři tabulky týkající se všech GPU (i integrovaných), dále desktopových GPU a nakonec mobilních. Z nich je vidět, že AMD skutečně zaznamenalo zvýšení prodejů mobilních a konečně i desktopových GPU, v jejichž případě se dle Mercury Research plácala nebezpečně blízko 20% hranici, ale v posledním kvartálu podíl stoupl o 2,5 %. Ovšem vzhledem k tomu, že první Polaris byl představen až v samotném závěru června, je jasné, že právě nové karty Radeon RX 480, 470 a 460 do těchto čísel ještě moc nezasáhly, pokud vůbec. Uvidíme až ve výsledcích za aktuální kvartál, jak dopadá souboj mezi Pascaly a Polarisy. Je třeba si uvědomit, že do nich zasáhnou také prodeje slabších Polarisů a na straně NVIDIE především 6GB i 3GB verze GTX 1060, které by mohly být prodejním hitem, i když dle téměř 20 tisíců hlasujících čtenářů webu techPowerUp by 40 % oproti 28 % preferovalo před GTX 1060 právě RX 480. Zbylí nemají z různých důvodů zájem ani o jednu z nich.

Zdroj: Mercury Research
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek