www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Podíl Windows 8.1 konečně překročil Windows XP

Podíl Windows 8.1 konečně překročil Windows XP
, , aktualita
Dle služby StatCounter byl podíl operačního systému Windows XP konečně překonán systémem Windows 8.1, který to poprvé zvládnul sám bez pomoci systému Windows 8. Pro Microsoft to tedy znamená příznivý vývoj.reklama
A také už výrazný posun kupředu, však dle posledních výsledků obliba Windows 8.1 začala strmě vzrůstat, za což tedy může vedle klesajícího podílu systému Windows XP také stále nižší procento uživatelů pracujících na Windows 8, ale to je celkem pochopitelné, však 8.1 jsou pouze jejich aktualizací. Tyto nové výsledky tak potvrzují trend, který ukázal ne tak dávný průzkum Net Applications.

Dle StatCounter tedy podíl Windows 8.1 překročil podíl Windows XP právě v listopadu, čímž se z tohoto aktuálního systému stal světově druhý nejpoužívanější desktopový OS na světěm, a to hned za nedostižnými Windows 7. Jejich podíl přitom dle různých průzkumů spíše roste, ale přesnější bude říci, že se drží kolem 50 procent.

Windows 8.1 mají před XP tedy náskok jen pár desetin procenta, ale vzhledem k poslednímu vývoji to v příštím měsíci už budou jednotky procent. Je to také poprvé, co měl podíl Windows 8.1 překročit desetiprocentní mez. Za Windows XP s 10,69 % následuje OS X s 8,11 %, dále Windows 8 se 4,9 % a na konci výčtu jsou Windows Vista s 2,7 %. Do grafu se dostal také systém iOS, ale ten je tu spíše omylem, však jde o OS pro mobilní zařízení.

Podíl Windows 8.1 tedy strmě roste, ale i když bude tento trend zachován, stejně by neměl překročit podíl Windows 7 před tím, než nastoupí nový Windows 10, který by dle dosavadních zpráv měl být pro uživatele Windows 8 a 8.1 (a možná i 7 a Vista) jako upgrade zdarma.

Zdroj: StatCounter
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik