www.svethardware.cz
>
>
>

Podmořský kabel Google FASTER se 60 Tb/s už pracuje

Podmořský kabel Google FASTER se 60 Tb/s už pracuje
, , aktualita
Celosvětovou páteřní internetovou síť nyní posílil nový kabel, který položila společnost Google. Jde o kabel, který nese příhodné označení FASTER, neboť poskytne datovou propustnost celých 60 Tb za sekundu.reklama
Optické kabely zůstávají i přes rozmach satelitů nejdůležitějšími datovými spoji, které tvoří celosvětovou páteř Internetu. Spojují celé kontinenty a nový FASTER firmy Google patří mezi výsledky těch nejvíce ambiciózních projektů, neboť zrovna ten protíná celý Tichý oceán. Spojuje totiž západní pobřeží Spojených států s Japonskem a nejen to.

Google FASTER je se svou propustností 60 Tb za sekundu nejrychlejší podmořský kabel, přičemž jeho součástí je také pomalejší spojení, které vede z Japonska na Tchaj-wan, a to nabízí 20 Tb/s. Na rozdíl od hlavního kabelu je tento spoj zcela vlastněn společností Google, zatímco jinak se na FASTER podílely i další firmy.

Google se totiž v roce 2014 spojil s pěti dalšími firmami, a to NEC, China Mobile, China Telecom, Global Transit a KDDI, které spolu zafinancovaly celý hlavní projekt, na nějž bylo třeba kolem 300 milionů dolarů. Vypadá to, že každá z těchto firem bude mít pro své použití vyhrazenou propustnost 10 Tb/s, kterou získal i samotný Google. Ten ji pravděpodobně využije také pro provozování své tokijské Google Cloud Platform East Asia, kterou chce spustit ještě v tomto roce. Použitý kabel se skládá ze šesti párů optických spojů, jež využívají 100 různých vlnových délek světla. Po 60 kilometrech jsou umístěny repeatery, které "oživují" signál.

Hlavní kabel FASTER má délku 5592 mil, čili 9000 kilometrů a na jedné straně končí v oregonském Bandonu a na druhé to pak jsou lokace Shima a Chikura. Google tak má ke kabelu relativně blízko, a to ze svého datového centra umístěného v The Dalles. Nyní je tedy FASTER nejrychlejší kabel svého druhu, ale tím nezůstane na dlouho. Nedávno jsme totiž zmínili kabel Marea chystaný společnostmi Microsoft a Facebook, který povede z americké Virginie do španělského Bilbaa a jeho propustnost bude dokonce 160 Tb/s při celkové délce 6600 km.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek