www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Pokles cen SSD se zpomalí, ale poté opět zesílí

Pokles cen SSD se zpomalí, ale poté opět zesílí
, , aktualita
Analytikové z firmy IHS se ve zprávě serveru PC World nechali slyšet, že svět SSD čeká zpomalení poklesu cen, z nějž jsme se mohli v uplynulém období těšit. Mělo by se tak stát především kvůli zvýšené poptávce.reklama
Tuto zprávu si můžeme dát do souvislosti s očekávaným oživením PC trhu, na něž si brousí zuby Intel, AMD, HP i další výrobci hardwaru. To by mělo nastat už v tomto pololetí a důvodem bude zvýšená poptávka ze strany výrobců notebooků a hybridních mobilních počítačů. Dalším důvodem pak prý bude to, že výrobci SSD vyhradí větší výrobní kapacity úložným zařízením pro chytré telefony a tablety, což jsou především eMMC karty.

Nicméně ceny SSD by i nadále měly klesat, čímž máme na mysli cenu za gigabyte. Nebudou už ale mít takový vliv na pokles cen koncových zařízení jako v uplynulém období. Podíl ceny úložného zařízení se na celkové ceně mobilního počítače dle IHS pohybuje kolem 8 až 9 procent, takže rozhodně není nezanedbatelnou součástí.

Co se týče telefonů a tabletů, u nich je pro výrobce potenciálně velmi lukrativní navyšovat úložnou kapacitu pro data. Když se podíváme na nabídku firmy Apple, pak ta je schopna si za 16 GB navíc účtovat i více jak 2000 Kč navíc, což je samo o sobě cena 128GB SSD pro PC.

Ovšem i tak jsou vyhlídky na pokles cen SSD příznivé. Modely pro ultramobilní PC mají dle zprávy v tomto roce dosáhnout průměrné kapacity 264 GB, za níž zaplatíme 111 USD. V příštím roce mají ceny klesnout jen mírně, a to na 109 USD, ale za ně dostaneme v průměru už 340 GB. V roce 2017 už mají klesat více, a to na 93 USD za 405 GB a v roce 2018 dostaneme za 79 USD už 465 GB. V tyto poslední dva roky by se totiž už měly projevit nové výrobní kapacity, které si pro produkci SSD pro mobilní počítače chystají firmy Samsung a Sandisk.

Zdroj: PC World
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář