www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Pozdržení nástupu HTC Vive může mít vážnější důvody

Pozdržení nástupu HTC Vive může mít vážnější důvody
, , aktualita
Včera jsme se dozvěděli o tom, že příchod VR headsetu Vive od HTC bude pozdržen do dubna, což v podstatě nebylo nijak vysvětleno. Hned poté unikly na svět informace, dle nichž za tím mohou stát vážné problémy, které ohrožují celý tento projekt.reklama
Ze včerejší zprávy HTC Vive VR přijde na trh v dubnu můžeme mít pocit, že výrobce prostě jen potřebuje více času a chce jej také využít pro dodání 7000 headsetů v rámci vývojových kitů, které dostanou herní studia a prostě firemní zákazníci, kteří mají zájem o vývoj příslušného softwaru. Zanedlouho poté ale unikly na Internet informace, že toto pozdržení bylo ve skutečnosti naplánované již před řadou měsíců a nebude poslední. Jedná se ale o informace anonyma zveřejněné na Pastebin, takže je třeba je brát s rezervou a nelze je zatím nijak ověřit.

V prvé řadě je třeba říci, že i když na headsetu Vive spolupracuje také Valve, tak právě výhradně HTC je zodpovědné za jeho vývoj a určuje, co se bude dít. Pokud tedy máme mluvit o nějakých problémech s vývojem headsetu, pak za ty si může samotné HTC.

HTC Vive má prý řadu dětských nemocí, které se týkají především jeho displeje. Ten má mít stejné rozlišení jako Oculus Rift, ovšem na rozdíl od něj má mít problémy s tím, že ve scénách s nízkým kontrastem či jasem se projevuje efekt duhových pruhů, který vzniká třeba i při snaze o vyfocení displeje nebo jeho prohlížení skrz fotoaparát a displej mobilního telefonu. To se nemá tak moc týkat vývojářských verzí prezentovaných na různých akcích, v nichž byly prý využity zvláště vybrané panely.

Headset je také vybaven kamerou, která má posloužit k zobrazení reálného světa na displeji headsetu, abychom si jej nemuseli hned sundávat třeba v případě, že potřebujeme na stole najít zvonící telefon. Kameru pro HTC vyrábí jistá firma, která prý nakonec dodala produkt, jenž neodpovídá požadavkům a slibům. To nechalo firmě HTC dvě možnosti, buď kameru z finální verze odstranit, nebo ji ponechat a doufat, že problémy vyřeší její nový firmware.

Další potíž má být se samotnou konstrukcí headsetu, která je prý složitá na výrobu, kvůli čemuž se produkují headsety, které nejsou mechanicky příliš odolné a jako takové by se mohly začít masově reklamovat. Zde je tedy problém zřejmý, více zmetků a vrácených headsetů znamená i prodražení výroby. S tím je spojena také výsledná cena. Od HTC a Oculus VR jsme se zatím dočkali jen nejasných slibů a konečné částky zatím zveřejněny nebyly. Proslýchá se přitom, že HTC Vive bude nakonec mnohem dražší, než se myslelo, tudíž pozdržením vydání headsetu do dubna si má HTC také kupovat čas. Čili čeká na to, až se na trh dostane Oculus Rift, aby mohlo reagovat na jeho cenu. Problém by pro HTC nastal tedy v té chvíli, kdy by se ukázalo, že Rift přijde za podstatně nižší cenu, což by si vyžádalo drastické změny v konfiguraci headsetu Vive a samozřejmě i další zdržení.

Nezbývá tedy než si počkat na to, co přinesou nejbližší čtyři měsíce.

Zdroj: Pastebin
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek