www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Pozor na falešný upgrade Windows 10, obsahuje vyděračský software

Pozor na falešný upgrade Windows 10, obsahuje vyděračský software
, , aktualita
Uvedení nového operačního systému Windows 10 se chytly také nekalé živly. Pokud vám přijde mail s nabídkou bezplatného upgradu na Windows 10, buďte obezřetní. Může se totiž jednat o vyděračský software, který bude požadovat výkupné.reklama
Distribuce nového operačního systému Windows 10 se chytli nebezpeční útočníci, kteří posílají e-maily obsahující nabídku bezplatného upgradu. Tento mail ale nenainstaluje Windows 10, nýbrž aktivuje vyděračský software (ransomware) CTB-Locker, který zašifruje data na disku a vyžaduje výkupné za jejich odemčení.


Windows 10 logo


Oběti mají na zaplacení výkupného v Bitcoinech pouhých 96 hodin (a žádnou jistotu, že jejich data budou po zaplacení skutečně odemčena). E-mail navíc vypadá poměrně věrohodně. Používá vzhledu e-mailů od Microsoftu, jeho hlavička je "Windows 10 Free Update" a uvedená e-mailová adresa je "update@microsoft.com". Ve skutečnosti je ale e-mail poslán odněkud z Thajska. Aby vypadal ještě věrohodněji, dole zobrazuje hlášku, že byl zkontrolován antivirovým softwarem a je bezpečný. Pokud vám tedy tento e-mail přišel, rozhodně nespouštějte přílohu v něm umístěnou!

Zdroj: cisco.com, betanews.com

OEM Microsoft Windows 10 Home 32-Bit CZ DVD (KW9-00182)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

OEM Microsoft Windows 10 Home 64-Bit CZ DVD (KW9-00150)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

OEM Microsoft Windows 10 Pro 32-Bit CZ DVD (FQC-08966)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

OEM Microsoft Windows 10 Pro 64-Bit CZ DVD (FQC-08926)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře