www.svethardware.cz
>
>
>

Ransomware, šifrovací vyděračské útoky mění bezpečnostní politiku

Ransomware, šifrovací vyděračské útoky mění bezpečnostní politiku
, , aktualita
Rok 2014 byl ve znamení obrovského nárůstu ransomware, což jsou útoky, kdy hacker zašifruje data oběti a požaduje výkupné za jejich odemčení. Kvůli těmto útokům nebo hrozbám útoků už firmy mění bezpečnostní politiku a zálohování.reklama
Rok 2014 byl rokem ransomware. To jsou vyděračské útoky, kdy se útočník dostane do počítač oběti, které zašifruje data. Posléze požaduje výkupné za zpřístupnění dat. V minulosti se toto stalo např. policii v Chicagu. Společnost Unitrends, která se zabývá zálohovacími technologiemi, provedla průzkum u 381 svých zákazníků a zjistila, že 29 % z nich zažilo ztrátu dat důsledku ransomware útoku. Většinou šlo jen o ztrátu dat několika posledních hodin, nicméně 7 % ztratilo i více než měsíc práce.
Počet ransomware útoků vzrostl více než dvojnásobně, o čemž nás už minulý měsíc informovala společnost Symantec, a to na 8,8 milionu. Celkově to tak nyní činí 4 % všech útoků. Podle jiné zprávy je to 5700 počítačů denně a obvyklé výkupné činí 60 až 200 dolarů, přičemž v průměru 2,9 % uživatelů zaplatí. V roce 2014 bylo takto napadeno přes 336 tisíc počítačů v USA, 26 tisíc v Kanadě, necelých 5 tisíc v Británii. Vysoké počty zablokovaných počítačů jsou v Rusku.

Většina firem hrozby postupně bere na vědomí a přizpůsobuje jim i bezpečnostní politiku. Protože lidský faktor je vždycky velkou hrozbou a prevence lidské chyby nebude nikdy stoprocentní, soustředí se společnosti také na prevenci pro případ útoku, tedy zlepšují zálohování, aby v případě útoku bylo snazší obnovit data a neplatilo se výkupné.

Zdroj: eweek.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář