www.svethardware.cz
>
>

Prezident Obama podepsal vyhlášku nařizující sdílení dat s vládou

Prezident Obama podepsal vyhlášku nařizující sdílení dat s vládou
, , aktualita
Barack Obama na summitu kybernetické bezpečnosti podepsal vládní vyhlášku, která nutí privátní sektor ke sdílení dat s vládou i mezi sebou, aby se zvýšila bezpečnost a zabránilo podobným útokům jako nedávno na Sony Pictures.reklama
Tento pátek se na Stanfordské univerzitě konal bezpečnostní summit, kterého se zúčastnil prezident USA, Barack Obama. Zde měl zhruba půlhodinovou řeč a podepsal zde vládní vyhlášku, která nařizuje privátnímu sektoru sdílet data (zejména o případných hrozbách, potenciálních útočnících) mezi sebou a s vládou. Tímto chce zamezit podobným útokům jako nedávno na Sony Pictures i obecně zvýšit bezpečnost dat díky většímu sdílení dat o případných hrozbách.
Zdroj: Wikimedia Commons (Pete Souza, The Obama-Biden Transition Project)


Kybernetická bezpečnost je po těchto útocích prioritou Bílého domu, protože se netýká jen samotné bezpečnosti dat jako takových, ale může mít i rozsáhlé ekonomické dopady. Na summit byly pozváni CEO takových společností jako Google, Yahoo, Facebook nebo Apple, ale přijel z nich jen Tim Cook z Applu, ostatní pozvání odmítli. Většina těchto společností není zrovna nadšená z postojů americké vlády ohledně témat bezpečnosti zejména poté, co se objevily zprávy Edwarda Snowdena o práci NSA. Jejich uživatelé totiž dnes už nemají důvěru v to, že společnosti ochrání jejich data.

Ostatně ani u nás v Evropě nejsme na tom o moc jinak a např. britský premiér David Cameron chce nařídit, aby vývojáři softwaru museli mít ve svých aplikacích zadní vrátka pro monitorování vládou.

Zdroj: BBC, TheGuardian, Washington Post
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře