www.svethardware.cz
>
>

Prodeje PC v tomto roce klesnou o 8,7 %

Prodeje PC v tomto roce klesnou o 8,7 %
, , aktualita
Po několika měsících se ozvala International Data Corp. (IDC), která nás obvykle zásobuje údaji o prodejích počítačů PC. Pro jejich výrobce nepřináší dobré zprávy, protože mluví o 8,7procentním poklesu prodejů.reklama
Prodeje počítačů PC tedy dle IDC klesají čím dál rychleji, to tedy v porovnání s předchozími výsledky, kdy byl ještě důvod k optimismu, neboť výsledný pokles prodejů byl oproti očekáváním menší. Pro tento rok ale společnost IDC předpovídá pokles o 8,7 procent a podobné to má být i v příštím roce, ovšem rok 2017 má už prý přinést oživení. Že by IDC spoléhalo na to, že se v prodejích odrazí předpokládaný nástup nové generace výkonného hardwaru, který si chystá i AMD v podobě generace Zen?

Pro tento rok to ale vypadá, že toužebně očekávané oživení díky nástupu procesorů Skylake a systému Windows 10 nakonec nenastane a není těžké si uvědomit, proč tomu tak bude. Však procesory Skylake nepřináší uživateli moc nového a z hlediska výkonu je to jen obvyklý několikaprocentní nášup navíc, což málokoho přiměje k upgradu, zvláště když to znamená výměnu desky a nejspíše i pamětí. Windows 10 pak budou pracovat i na starších počítačích, kde dosud běží Windows 7 či novější, což znamená valnou většinu existujících PC, jejichž majitelé si je mohou vyzkoušet zdarma a případně se vrátit ke starému systému. Ti také tedy nemají v důsledku moc důvodů k tomu, aby přecházeli na nový systém i hardware, protože Windows 10 pracují dobře i na letitém hardwaru.

Právě Windows 10 zdarma jsou dle IDC jedním z hlavních důvodů poklesů prodejů, a to vedle globální ekonomické situace a velkého množství naskladněného hardwaru. Prodejům neprospěje ani vývoj kurzu ostatních měn vůči dolaru, který v řadě zemí způsobil rostoucí ceny hardwaru, což je právě i důvod toho, že sklady bobtnají. To se týká prý především notebooků.

V roce 2017 má tedy dle IDC nastat zvýšení prodejů, ale prý jen mírné, a to i vlivem ukončení 12měsíční lhůty pro upgrade na Windows 10 zdarma a nástupu nového hardwaru. Týkat se to má především konvertibilních a ultratenkých notebooků a také domácích PC s velkými obrazovkami, čili desktopů. Pro výrobce PC hardwaru tedy krušné časy nekončí a znamená to, že budou více soutěživí, což je pro zákazníky nakonec dobře, ale někteří to nemusí ustát.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik