www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Profesionální grafické karty AMD Radeon Pro WX s Polarisem

Profesionální grafické karty AMD Radeon Pro WX s Polarisem
, , aktualita
AMD končí se svou řadou profesionálních grafických karet FirePro a uvádí novou řadu s názvem Radeon Pro WX. Ta bude ze startu obsahovat hned tři modely WX7100, WX5100 a WX4100. Budou vybaveny čipem Polaris 10 a 11.reklama
Náhradou za řadu profesionálních grafických karet AMD FirePro bude nová řada Radeon Pro WX. Ty chtějí vedle solidního výkonu nabídnout zejména nižší cenu než u konkurenčních karet NVIDIA Quadro. Karty nabídnou plnou podporu kódování HEVC a VP9, nechybí ani podpora výstupních portů DisplayPort 1.4 HDR a HDMI 2.0. Čipy jsou vyráběny 14nm FinFET technologií. Samozřejmostí je podpora API Vulkan a DirectX 12. Karty jsou dle výrobce optimalizovány pro open source software.


AMD Radeon Pro WX logo


Nejvýkonnějším modelem bude Radeon Pro WX7100. Využije čipu Polaris 10 s 2048 stream procesory (32 CU). Výrobce slibuje výkon 5 TFLOPS a 8 GB GDDR5 paměti s taktem 7 GHz při 256bitové sběrnici. To by mělo znamenat datovou propustnost 224 GB/s. Spotřeba karty by se měla vejít do 150 W. Zvládá nakrmit 5K monitory a díky čtyřem portům je možné připojit rovnou čtveřici takových. Cena by se přitom měla držet pod hranicí $1000. Tato karta je určená zejména pro systémy virtuální reality.


AMD Radeon Pro WX


Dalším modelem s čipem Polaris 10 bude Radeon Pro WX5100. V tomto případě se budete muset spokojit s 1792 stream procesory (28 CU), nicméně i to bude stačit na výkon přesahující 4 TFLOPS. Co se týče paměti, nemělo by dojít k žádné změně a bude zde 8 GB GDDR5 paměti na 7 GHz a 256bitové sběrnici. Vhodná má být např. pro CAD systémy.


AMD Radeon Pro WX7100


Do nižšího segmentu pak poputuje Radeon Pro WX4100. Tato karta bude mít čip Polaris 11 a pouze 16 CU, tedy 1024 stream procesorů. Díky tomu by její výkon měl přesahovat 2 TFLOPS. Paměť poběží na užší 128bitové sběrnici a bude mít kapacitu 4 GB. I zde najdete 4 DisplayPort verze 1.3, které si poradí se čtyřmi 5K monitory. Předpokládá se cena pod $500. Všechny výše zmíněné karty budou v prodeji od posledního čtvrtletí roku 2016.

Zdroj: wccftech.com, amd.com
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře