www.svethardware.cz
>
>
>

Provize z Apple Music stanoveny na $0,002 za poslech

Provize z Apple Music stanoveny na $0,002 za poslech
, , aktualita
V úvodním 3měsíčním provozu streamovací služby Apple Music zdarma bude nakonec po iniciativě Taylor Swift vyplácena provize. Nyní byla zveřejněna její výše, která činí $0,002 za přehání. Tedy necelých 5 haléřů.reklama
Zpěvačka Taylor Swift se pořádně obula do streamovací služby Apple Music, což nakonec přineslo své ovoce. I při úvodním 3měsíčním provozu, který bude zdarma, bude společnost Apple vyplácet hudebníkům provize. Ty ale budou ve snížené sazbě a výška byla stanovena na $0,002 za poslech skladby. To je v řeči naší měny 5 haléřů. Z 1000 poslechů tak hudebník dostane 2 dolary (necelých 50 korun) před zdaněním a před tím, než si tuto částku ještě rozdělí producenti a kdo ví kdo ještě.


Apple Music logo


To je dost nízká částka. Ostatně to znamená, že za jedno přehrání alba o 10-15 písničkách, což zabere zhruba hodinu, vydělá 3 centy (75 haléřů). Po zajímavost, konkurenční Spotify, ze kterého Taylor Swift stáhla rovnou všechna alba, dává hudebníkům zhruba 3-4krát vyšší provizi (v průměru přibližně $0,007 za přehání skladby). Otázkou je, na jakou částku se provize vyšplhá po ukončení úvodní 3měsíční lhůty.

Zdroj: geek.com, betanews.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek