www.svethardware.cz
>
>
>

Apple Music dá provize za 3měsíční provoz zdarma, Taylor Swift vyhrála

Apple Music dá provize za 3měsíční provoz zdarma, Taylor Swift vyhrála
, , aktualita
Taylor Swift se kriticky vyjádřila na adresu streamovací služby Apple Music. Nelíbilo se jí, že za 3měsíční provoz zdarma nebudou placeny žádné provize. To se nyní změnilo a Apple je bude vyplácet. Sama Taylor se ale nepříjemně chová k fotografům.reklama
Na stránkách SHW se se zpěvačkou Taylor Swift nesetkáváme poprvé. Už víme, že stáhla veškerá svá alba ze Spotify, protože se jí nelíbí model poslouchání hudby zdarma. Víme také, že své nové album "1989" nedala ani na Apple Music. Dále se kriticky vyjádřila na adresu Apple Music, protože tato streamovací služba chce nabídnout 3 měsíce poslechu zdarma, navíc bez jakékoli kompenzace autorům (Spotify má sice službu trvale zdarma, ale provize i tak platí).


Apple Music logo


V tomto je třeba s Taylor souhlasit. Pokud chce Apple nabízet službu zdarma, ať tak učiní, ale na vlastní náklady a ne na náklady někoho jiného. Spolu s nesouhlasem menších vydavatelství to zabralo a Apple mění svou strategii. Zahajovací období zdarma na vyzkoušení zůstane, provize autorům a vydavatelům nicméně zaplatí.

Nicméně je zajímavé, že Taylor takto vehementně hájí své vlastní zájmy, ale podobně nepříjemně se sama chová k ostatním. Je naprosto v pořádku, že chce být za svou práci placena a je v pořádku, pokud své album prodá 5 milionkrát a bude na něm vydělávat do smrti. Přesto ona sama na fotografech ve smlouvách vyžaduje, aby její pořízené fotografie byly použity maximálně jednou. Dokonce ani v jednom médiu, pro které byly nafoceny, je nelze využít víckrát (pouze je možné použít ji pro tištěnou a internetovou verzi článku současně). Fotografové je pak dle smlouvy nemohou využít např. ve fotobankách a za každou fotografii dostanou zaplacenou maximálně jednou. Taylor, proč ty můžeš být za jednu odvedenou práci placena několikrát a fotograf jen jednou?

Zdroj: theguardian.com, diyphotography.net

Swift Taylor: 1989 CD
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Taylor Swift 1989
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

1989 - Taylor Swift CD
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek