www.svethardware.cz
>
>
>
>

První benchmarky Radeonu R9 390X? Možná

První benchmarky Radeonu R9 390X? Možná
, , aktualita
Na webu se objevily první a velmi zajímavé výsledky benchmarků, které se tváří, že se týkají připravované karty AMD Radeon R9 390X. Ty se jako první objevily na čínském fóru ChipHell, což tedy není vůbec překvapivé. Takže co se dozvíme?reklama
Již víme, že AMD si chystá nové karty Radeon R9 390X s čipy Fiji XT, které mají vytvořit hi-end nové řady s architekturou Pirate Islands a konkurenci pro nové GeForce GTX 980. Nicméně stále půjde o 28nm GPU, takže na pokročilejší proces se výrobci grafik přesunou až někdy později a je otázkou, zda to vůbec bude ještě 20nm, nebo už 16nm. Na ChipHell se tedy objevily první výsledky této karty a ty by skutečně mohly být pravé, neboť R9 390X by již měly být za rohem. Však už před dvěma týdny se objevily informace, že karty Radeon R9 390X cestují po světě.

Fiji XT má dle předpokladů nabídnout v kartě R9 390 celkem 3520 stream procesorů na 1050 MHz a R9 390X jich má nabídnout dokonce 4096 na 1000 MHz a k tomu základních 4 GB RAM. Pro porovnání, dnešní jednočipový hi-end firmy AMD v podobě R9 290X má 2816 stream procesorů na frekvenci až 1000 MHz.

V grafech je Radeon R9 390X označen jako Captain Jack s vlastní barvou sloupce, přičemž ten první se týká výkonu v herních testech v rozlišení 2560 x 1440 s 3,6GHz Core i7-4790. Hodnoty byly přitom zprůměrovány z více než dvou desítek herních benchmarků. A jak je vidět, Captain Jack si vede velmi dobře a je výrazně lepší (o cca 16 %) než dnes dostupná GeForce GTX 980, přičemž rychlejší jsou už jen dvojice karet v zapojení SLI nebo CrossFire. Navíc byly zatím použity ovladače Catalyst v beta verzi.

Další graf se týká průměrné spotřeby karet s využitím testů z celkem čtyř her. Dle dosavadních zpráv se očekávalo, že Radeon R9 390X přijde s chladičem, který bude podobný chladiči karty Radeon R9 295X2, čili hybridnímu vodnímu řešení. Ovšem dle tohoto testu by spotřeba neměla být o moc vyšší než u karty GeForce GTX 980, což by znamenalo, že by nový Radeon nabídl srovnatelnou efektivitu, respektive poměr výkonu a spotřeby jako moderní GeForce.

Prozatím jde tedy o předběžné výsledky produktu, který zatím ani nebyl oficiálně ohlášen, takže k nim musíme přistupovat s velkou rezervou. Pokud ale jsou pravdivé, příznivci firmy AMD a rychlých grafických karet obecně by měli být spokojeni.

Zdroj: Chiphell
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře