www.svethardware.cz
>
>
>

QPAD MK-90: mechanika hraje všemi barvami

QPAD MK-90: mechanika hraje všemi barvami
, , aktualita
Od společnosti QPAD zabývající se výrobou herních periferií přichází na trh nová herní klávesnice, která je vybavena mechanickými tlačítky opatřené RGB LED diodami. Díky tomu si u každého můžeme nastavit libovolnou barvu podsvícení.reklama
Klávesnice s RGB LED na mechanických klávesách nejsou žádná překvapivá novinka, však stejnou věc nabídne i například Tesoro Excalibur. U periferií ale platí dvojnásob, že je dobré míti na výběr, i když MK-90 si je s Excaliburem velmi podobný. V obou případech jde vzhledem k nabídce kláves o prosté modely bez speciálních programovatelných kláves a obě mají stejné rozložení s jednořádkovým Enterem.

Co se týče podsvícení, pak QPAD mluví o různých režimech a možnosti vybrat si libovolný odstín. Je tu klasický režim pomalého pulzování, ale pak také duhové vlny či režim exploze nebo jistý trigger, pod nímž si už lze těžko něco představit. Není ale jasné, zda si budeme moci tvořit i vlastní efekty nebo si třeba vybrat barvu podsvícení pro každou klávesu zvlášť. Klávesnice ale bude moci svým podsvícením reagovat na puštěnou hudbu.

Vyhrazená programovatelná tlačítka tu sice nejsou, ale i tak budeme moci klávesám přiřazovat nové funkce či makra. Funkce Instant Control umožní s využitím přepínače Fn volit různé barevné režimy, ovládat přehrávání multimédií, apod. O použitých mechanických tlačítkách výrobce moc nemluví a uvádí pouze, že ta mají životnost 60 milionů stisků, což sedí na klasická Cherry MX, stejně jako možnost výběru mezi Red a Brown uvedená na konci tiskové zprávy. Vedle toho nechybí plné N-key rollover, takže klávesnice bude schopna zaznamenat neomezené množství najednou stisknutých kláves a stejně jako u modelů MK-80 a MK-85 tu jsou průchozí konektory pro audio a také jeden USB.

QPAD MK-90 bude k dispozici v březnu za cenu 169 euro. To je přes 4500 korun, takže se ukazuje, že RGB podsvícení není zadarmo, však za takovou částku snadno pořídíme dvě mechanické klávesnice bez podsvícení.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik