www.svethardware.cz
>
>
>
>

Řada Intel SSD 750 se rozrůstá o nové modely

Řada Intel SSD 750 se rozrůstá o nové modely
, , aktualita
Intel na jaře představil novou řadu výkonných SSD, ta již nevyužívala rozhraní SATA 3, ale vsadila na PCI-E. Teď se objevují nové modely, které zaplní velkou díru v nabídce Intelu - modely s kapacitou 800 GB.reklama
Když Intel představil řadu SSD 750, mnoho uživatelů se zaradovalo, konkurenceschopná cena, velmi dobré parametry. Bohužel se objevily jen modely s kapacitou 400 GB a 1,2 TB, přičemž by bylo vhodné, kdyby se mezi ně vešel ještě minimálně jeden model.

Intel nakonec zřejmě vyslyšel hlas zákazníků a jeden, respektive dva modely ještě představil. Intel totiž 800GB paměti dodává jak ve formě HHHL add-in-card (AIC), tak i jako 2,5" jednotky, které jsou určeny pro slot PCI-E 3.0 ×4.

Možná Intel uživatele potěšil, že nové paměti vůbec vydal, nejspíše je nepotěší parametry, které jsou dokonce slabší než u 400GB modelu - obyčejně s kapacitou rostou i rychlosti. I přes stejný způsob připojení a stejný výrobní 20nm proces má novinka sekvenční čtení/zápis 2 100/800 MB/s oproti 2 200/900 MB/s u 400GB verze a 2 400/1 200 MB/s u 1,2TB modelu.

Nižší jsou i hodnoty pro IOPS, které u nového modelu dosahují 210 000 IOPS pro zápis a 420 000 IOPS pro čtení. Jedná se o poměrně úsporné úložiště, při nečinnosti má odběr 4 W a při práci do 15 W.

Informace o ceně zatím žádné nejsou, SSD by mělo přijít na trh někdy v 3. kvartálu letošního roku, což znamená, že jsme od uvedení nedaleko.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře