www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon R9 380X přijde v říjnu s plnou Tongou

Radeon R9 380X přijde v říjnu s plnou Tongou
, , aktualita
Nedávno se objevily informace o kartě AMD Radeon R9 380X, která má konečně nabídnout plně vybavený čip Tonga s moderní architekturou GCN 1.2. Půjde tak o velice zajímavou kartu, která má dorazit příští měsíc.reklama
Karta AMD Radeon R9 380X měla dle původních zpráv ale nabídnout 384bitové rozhraní stejně jako předchozí R9 280X, ale to by znamenalo, že by využila 3 GB paměti GDDR5. Ovšem ve skutečnosti má nabídnout 4 GB paměti, takže by měla nabídnout 256bitové rozhraní, což by AMD mohlo dohonit vyšší pracovní frekvencí. Na světlo světa se již dostaly fotografie modelu XFX Double Dissipation R9 380X.

Nicméně AMD ještě stále může překvapit, však jde o nepotvrzené informace, které pochází ze serveru Fudzilla. Chystanou kartu ale můžeme také porovnat s již prodávaným modelem AMD Radeon R9 380, který dostal cenovku 200 USD a čip Tonga PRO s 1792 GCN jádry, 112 texturovacími jednotkami a 32 ROP. Tato karta má 256bitové rozhraní a 5700MHz paměti. Nová R9 380X tedy slibuje 2048 GCN jader, 124 TMU a 32 ROP, přičemž její paměti by mohly nabídnout také vyšší pracovní frekvenci, pravděpodobně 6000 MHz (efektivně).

Jenomže Raja Koduri z firmy AMD již v minulém roce potvrdil, že plná verze čipu Tonga (Tonga XT) obsahuje 384bitové rozhraní, a tak se očekával nástup karty R9 285X právě s tímto čipem, která však na trh nikdy nepřišla. Aktuální informace o 256bitovém rozhraní jsou založeny na tom, že zobrazená karta XFX má mít naprosto stejné PCB jako model s čipem R9 380, čili to by znamenalo využití 2 GB nebo 4 GB paměti a rozhodně ne 3 GB se 384bitovým rozhraním. Ale jako obvyke se necháme překvapit.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře