Rapere: první droní stíhačka

Rapere: první droní stíhačka
, , aktualita
Na letošním CES bylo zřejmé, že drony získávají na popularitě. Prezentovala se tam řada nových zařízení a je jasné, že se jejich počty budou rozšiřovat. Co ale dělat v případě, že vám budou narušovat soukromí? Odpovědí může být droní stíhačka.reklama
Malé a z dálky řiditelné vrtulové stroje, pro něž se i mezi veřejností vžilo označení drony, jsme mapovali v ne tak dávném článku Drony ve službách veřejnosti. Na serveru CNet se pak můžete podívat na to, jaké novinky přinesl CES 2015.
Zmáčkněte tlačítko, ...


Potenciál takových létajících strojů je i v tom, že mohou narušovat naše soukromí, čehož se mohou obávat tedy především různé známé osobnosti a především ty, které má zaměřeny bulvár. Pro ty může být odpovědí na obtěžující drony vybavené kamerami stroj Rapere Intercept Drone, jenž tedy možná ještě fyzicky neexistuje, ale už je znám jeho koncept.
... Rapere se dostane nad cíl ...


Tento koncet můžeme snadno pochopit už z doprovodných obrázků. Rapere jednoduše automaticky dožene cílový dron, zaujme pozici nad ním a do jeho rotorů spustí provázek, který už udělá zbytek práce.
... s pomocí provázku zamotá jeho rotor ...


Rapere je přitom dělaný podobně jako vojenská stíhačka tak, aby byl velmi rychlý. Bude tak moci během chvíle dostihnout svůj cíl, který lokalizuje pomocí svého systému 12 kamer s obnovovací frekvencí 90 FPS. Jeho akce tedy bude rychlá, takže nebude vadit, že Rapere spotřebuje energii svých baterií také velmi rychle.
... a výsledkem je smutný dron na zemi.


Rapere tedy nebude určen pro každého a je také otázkou, zda vůbec dorazí na trh. Určitě bychom ale rádi viděli alespoň jeho ukázku v akci, zda by si poradil i s kličkujícím dronem, jehož majitel by věděl, že po něm jde.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek