Raspberry Pi 3 možná dostane oficiální Android

Raspberry Pi 3 možná dostane oficiální Android
, , aktualita
Platforma Raspberry Pi se za dlouhé roky od svého vzniku vyvinula a rozrostla, že si jí začali všímat i velké firmy. Nyní se proslýchá, že samotný Google si pro ni chystá speciální verzi Androidu, a to konkrétně pro nový Raspberry Pi 3.reklama
Právě Raspberry Pi 3 má dostatečný výkon a hardwarové prostředky na to, aby na něm mohl dobře běžet systém Android od firmy Google. Nový Raspberry Pi 3 byl představen na konci letošního února a jeho základem se stal 64bitový procesor se čtyřmi jádry ARM Cortex-A53 na 1,2 GHz, který je v porovnání s SoC v první verzi počítače desetinásobně výkonnější. K dispozici má grafické jádro VideoCore IV taktované na 300 až 400 MHz (3D a video), dále 1 GB operační paměti, rozhraní Wi-Fi 802.11n a to celé potřebuje maximálně 4 W. To v podstatě odpovídá specifikacím dnešních levnějších telefonů pro systém Android, takže je zřejmé, že firmu Google nebude stát vývoj vhodné verze systému pro Pi 3 a jeho následná podpora velké úsilí.

Google však nic takového zatím oficiálně neohlásil a informace o chystaném systému pro Pi 3 je šířena na základě zmínky v AOSP (Android Open Source Project). To napovídá, že Google v budoucnu přijde s vhodnou verzí Androidu pro tento mikropočítač. Zatím se musíme spokojit s dostupnými systémy včetně různých linuxových distribucí a Microsoft dává k dispozici své Windows IoT. Oficiální podpora Androidu by ale otevřela nové široké možnosti využití.

To především díky velkému množství dostupných aplikací, které Android nabízí. Je tu také pro Raspberry Foundation potenciál k dalšímu vylepšování platformy Pi z hlediska výkonu a hardwarové výbavy, i když tato nadace rozhodně se nechce prodírat do hi-endu. Spíše chce nabízet slušně vybavené mikropočítače za stále přívětivé ceny.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik