www.svethardware.cz
>
>
>

Raspberry Pi Model B+ zlevňuje, připravuje se e-paper displej

Raspberry Pi Model B+ zlevňuje, připravuje se e-paper displej
, , aktualita
Už ani dříve unikátní produkty jako Raspberry Pi nemají na trhu klid od konkurence. Vybírat si můžeme ze stále více levných mikropočítačů, a tak není divu, že Raspberry zlevňuje. A vedle toho se chystá i jedna zajímavá novinka.reklama
Raspberry Pi Model B+ doposud stál 35 dolarů, ovšem nadace Raspberry Pi se rozhodla stanovit novou cenu 25 dolarů nebo 16 liber, takže jde o velmi výrazné zlevnění. Zakladatel nadace Eben Upton sdělil, že to umožnily jisté optimalizace ve výrobě, ale konkrétnější nebyl. Můžeme se tedy jen dohadovat, zda za tím nestojí také tlak od konkurenčních zařízení, však takový mikropočítač C.H.I.P. navržený firmou Next Thing Co. přijde již na 9 dolarů.

Nicméně snížení ceny Modelu B+ je logické, neboť v únoru přišel na trh nový Raspberry Pi 2 jako náhrada právě za Model B+, která má 6x vyšší výkon a navíc je kompatibilní s Windows 10. Cena obou verzí ale zůstala stejná, takže je logické, že Raspberry Pi 2 tak starou verzi zcela zastínil a za prvních 14 dní se jej prodalo na půl milionu kusů a nyní je to přes milion.
vlevo Raspberry Pi Model B+ a vpravo nový Raspberry Pi 2


Ony optimalizace výroby byly prý provedeny především kvůli tomu, aby nový Pi 2 mohl být prodáván za stejnou cenu jako Model B+, ovšem právě díky nim je právě ten vyráběn levněji, a nyní tak může nabídnout atraktivnější cenu těm, kteří nepotřebují extra výkon a paměť. Nabídka Raspberry Pi tak nyní sestává ze tří modelů s třemi různmými cenami. Je tu nejlevnější Model A+ za 20 dolarů, nově Model B+ za 25 dolarů a nakonec nejlepší Raspberry Pi 2 za 35 dolarů. Nové ocenění by se mělo v obchodech projevit již brzy.

A pak tu máme ještě jednu novinku, která dostala označení PaPiRus. Jedná se o malý displej založený na technologii elektronického papíru, přičemž ten je určen právě pro Raspberry Pi. V nabídce budou displeje s úhlopříčkami od 1,44" do 2,7", jež nabídnou klasické vlastnosti elektronického papíru. Energii tak potřebují pouze pro změnu zobrazení a podsvícení není stejně jako u normálního papíru třeba. Na druhou stranu nejsou barevné.

Tvůrci displeje zatím spustili projekt na Kickstarteru, kde se můžeme dočíst, že nejmenší 1,44" model bude mít rozlišení 128 x 96, 2" pak nabídne 200 x 96 a 2,7" pak 264 x 176. Co se týče cen, v nabídce je řada programů, přičemž nejlevněji jsou PaPiRus nabízeny v programech Early Bird za 25, 28 a 30 liber, do čehož patří i pár samolepek a nezbytná HAT základní deska, na níž se zapojí samotný displej a vše pak připojíme k Raspberry Pi.

PaPiRus vyvedený na kšandě (volitelné příslušenství)


Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek