www.svethardware.cz
>
>
>

Raspberry Pi se stalo 3. nejprodávanějším počítačem na světě

Raspberry Pi se stalo 3. nejprodávanějším počítačem na světě
, , aktualita
Malé počítače Raspberry Pi jsou natolik populární, že svými prodeji překonaly i legendární Commodore 64. Díky tomu se staly třetí nejprodávanější univerzální počítačovou platformou na světě. S prvními dvěma pozicemi to ale nebude jednoduché.reklama
Prodeje počítačů Raspberry Pi překonaly odhady výrobce a s počtem 12,5 milionu kusů prodaných za 5 let se tak tato platforma stala třetí nejprodávanější platformou univerzálních počítačů na světě. Překonala tak doposud třetí Commodore 64. Přesná čísla sice nejsou známá, předpokládá se však, že analýza sériových čísel těchto počítačů dává nejpřesnější odhad.


Raspberry Pi 3


Je ale jasné, že na první dvě pozice se Raspberry Pi patrně nikdy nedotáhne, neboť stále mají mnohem vyšší prodeje. Na druhém místě je Mac, u něhož jsou k dispozici různá čísla pohybující se někde kolem podezřele nízkých 120 až mnohem uvěřitelnějších 200 milionů prodaných kusů (v roce 2015 se např. dostaly nad 20 milionů za rok). U PC bychom byli pravděpodobně někde kolem čísla 4,5 miliardy (za poslední rok to bylo přes 260 milionů kusů).


Commodore 64

Commodore 64 (zdroj: Wikipedia.org, public domain)


Nejlépe prodávaným Raspberry Pi se stal třetí model Pi 3, který je na trhu sotva rok, ale už stačil zabrat takřka třetinu veškerých prodejů. Zajímavostí je také např. to, že Raspberry Pi Zero W zaznamenalo za první čtyři dny přes 100 tisíc prodejů, poté se jich ale už moc neprodalo a zůstává na jednom procentu. Původní model Pi A pak dosahuje zhruba 2 procenta.


Prodeje Raspberry Pi


Zdroj: raspberrypi.org

Raspberry Pi 3 Model B
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Raspberry Pi 3 Model B Starter Kit
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Raspberry Pi Zero
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
3D tisk může pomoct při zotavení srdce po infarktu 3D tisk může pomoct při zotavení srdce po infarktu
V oblastech medicíny je technologický pokrok vítaný, protože otevírá nové možnosti léčby. O zotavení srdce po infarktu se snaží tým z Minnesoty, který s pomocí technologie 3D tisku vytváří speciální "náplast" na srdce.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Vývoj teleskopu JWST pokračuje dle plánu, za anomálii může západka Vývoj teleskopu JWST pokračuje dle plánu, za anomálii může západka
Vývoj James Webb Space Telescope je ostře sledovaný, neboť jde o velice nadějné zařízení, které nám umožní se podívat na vzdálené hvězdy a planety tak, jak dosud nebylo možné. Je tak dobrá zpráva, že testování probíhá dle plánu i přes vibrační anomálii.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
id Software chválí AMD za Ryzen a těší se, až je využije id Software chválí AMD za Ryzen a těší se, až je využije
AMD si za své procesory Ryzen vysloužilo pochvalu od společnosti id Software, které se líbí jejich cenová dostupnost, mnoho jader. id Soft se tak už chystá pro tyto procesory upravit své technologie, které toho budou moci nabídnout více než dříve.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Intel X299 se představí 30. května, přijde až ke konci června Intel X299 se představí 30. května, přijde až ke konci června
Plán je takový že nová HEDT platorma Intelu založená na čipových sadách X299 bude představena na sklonku května. To bude ale pouze papírové představení, neboť na trhu bude k dispozici až o cca měsíc později a mezi tím budou k dispozici nezávislé testy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
V Pripjati se 31 let po katastrofě opět rozsvítilo V Pripjati se 31 let po katastrofě opět rozsvítilo
Jadernou katastrofu v ukrajinské elektrárně Černobyl dobře známe, však se nás v roce 1986 přímo dotkla stejně jako velké části celé Evropy. Nyní se v blízké vybydlené Pripjati opět rozsvítilo, což jde na vrub polským nadšencům.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů