www.svethardware.cz
>
>
>

Raspberry Pi se stalo 3. nejprodávanějším počítačem na světě

Raspberry Pi se stalo 3. nejprodávanějším počítačem na světě
, , aktualita
Malé počítače Raspberry Pi jsou natolik populární, že svými prodeji překonaly i legendární Commodore 64. Díky tomu se staly třetí nejprodávanější univerzální počítačovou platformou na světě. S prvními dvěma pozicemi to ale nebude jednoduché.reklama
Prodeje počítačů Raspberry Pi překonaly odhady výrobce a s počtem 12,5 milionu kusů prodaných za 5 let se tak tato platforma stala třetí nejprodávanější platformou univerzálních počítačů na světě. Překonala tak doposud třetí Commodore 64. Přesná čísla sice nejsou známá, předpokládá se však, že analýza sériových čísel těchto počítačů dává nejpřesnější odhad.


Raspberry Pi 3


Je ale jasné, že na první dvě pozice se Raspberry Pi patrně nikdy nedotáhne, neboť stále mají mnohem vyšší prodeje. Na druhém místě je Mac, u něhož jsou k dispozici různá čísla pohybující se někde kolem podezřele nízkých 120 až mnohem uvěřitelnějších 200 milionů prodaných kusů (v roce 2015 se např. dostaly nad 20 milionů za rok). U PC bychom byli pravděpodobně někde kolem čísla 4,5 miliardy (za poslední rok to bylo přes 260 milionů kusů).


Commodore 64

Commodore 64 (zdroj: Wikipedia.org, public domain)


Nejlépe prodávaným Raspberry Pi se stal třetí model Pi 3, který je na trhu sotva rok, ale už stačil zabrat takřka třetinu veškerých prodejů. Zajímavostí je také např. to, že Raspberry Pi Zero W zaznamenalo za první čtyři dny přes 100 tisíc prodejů, poté se jich ale už moc neprodalo a zůstává na jednom procentu. Původní model Pi A pak dosahuje zhruba 2 procenta.


Prodeje Raspberry Pi


Zdroj: raspberrypi.org

Raspberry Pi 3 Model B
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Raspberry Pi 3 Model B Starter Kit
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Raspberry Pi Zero
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C
V nabídce USB flash disků se nově objevuje vysoce odolný model JumpDrive Tough. Zvládne pracovat v mrazu i za extrémního tepla, přežije vysoký tlak a nezahanbí se ani solidními přenosovými rychlostmi až 150 MB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na maličký dron Kudrone, jehož cena zatím jen lehce přesahuje stovku dolarů. Umí přitom natáčet i 4K videosekvence, sledovat majitele a podporuje snadnou výměnu baterií pro pokračování v natáčení.
24.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy
O AMD jsme se nedávno dozvěděli, že se teprve chystá pořádně zaútočit na platformu Intel HEDT s procesory Broadwell-E, a to pomocé 16jádrových Ryzenů a platformy X399. Ta nyní už dostává přesnější obrysy.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K
Dell právě vysílá na trh svůj nejnovější monitor, který je určen pro uživatele potřebující to nejvyšší dostupné rozlišení. Nenabídne totiž ani 4K, ani 5K, ale rovnou 8K čili celkově 33,2 megapixelů. Ovšem ani barvy nebudou dle všeho vůbec špatné.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek
Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver
Společnost Razer se rozhodla, že zavede vlastní virtuální měnu, a to ve snaze vytvořit "ucelenou ekonomiku pro hráče". Ti dostanou k dispozici zabezpečenou digitální peněženku zVault, kterou budou plnit mincemi zGold a zSilver.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek