Raspberry Pi slaví 10 milionů prodaných kusů a připravila novou sadu

Raspberry Pi slaví 10 milionů prodaných kusů a připravila novou sadu
, , aktualita
Nadace Raspberry Pi se pochlubila, že celkově prodala již deset milionů svých počítačů různých verzí. Celá řada Raspberry Pi se tak stala historicky vůbec nejúspěšnější ve Velké Británii, takže jistě je co slavit.reklama
Původní počítač velikosti platební karty, čili Raspberry Pi, byl uveden na trh v roce 2012 a letoš v únoru přišla již verze Raspberry Pi 3, která nabízí cca 10násobný výkon té původní. Přitom jde stále o zařízení, které se prodává za 35 dolarů, takže u nás stojí mírně přes 1000 Kč s daní, což je víceméně stejná částka, za niž se dosud prodává i verze Raspberry Pi 2.

Eben Upton, zakladatel nadace Raspberry Pi, se na svém blogu rozpovídal o tom, že takový úspěch nikdy nebyl ani přinejmenším očekáván. Když přišel na trh první model, jeho tvůrci předpokládali, že se za celou jeho životnost dostanou na desítky tisíc prodaných kusů, pokud budou mít štěstí. Skutečnost tak daleko předčila jejich očekávání a nyní továrna firmy Sony ve Walesu chrl desítky tisíc kusů denně. Ve spojení s tím můžeme zmínit článek na serveru Wired, který se věnuje právě výrobě těchto počítačů a tomu, jak probíhá. Dle tohoto článku se ve zmíněné továrně má vyrobit cca 4 miliony kusů, čili denně v průměru 11 tisíc, i když bereme v úvahu svátky a víkendy.

Aby nadace tento milník řádně oslavila, vypustila na trh nový produkt, a to výše vyfocený oficiální Raspberry Pi Starter Kit. V této sadě máme vše, co si dle mínění výrobce zaslouží každý uživatel chystající se vstoupit do světa Raspberry Pi. Ukrývá se v něm následující:
  • Raspberry Pi 3 Model B
  • 8GB SD karta NOOBS (předinstalovaný Raspian)
  • plastová skříňka pro počítač
  • 2,5A napájecí adaptér pro různé zásuvky
  • 1metrový HDMI kabel
  • optická myš plus klávesnice s nůžkovým mechanismem
  • kniha Adventures in Raspberry Pi Foundation Edition

Potřebovat tak budeme už jen zobrazovací zařízení pro rozhraní HDMI a můžeme začít. Tento kit je zatím k dispozici třeba v element14 za 99 liber bez daně a brzy se má rozšířit do obchodů po celém světě.

Zdroj: Raspberry Pi
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek