www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer Christine: projekt modulárního PC odhalen

Razer Christine: projekt modulárního PC odhalen
, , aktualita
Společnost Razer se rozhodla stvořit modulární PC, které takovou vlastnost samozřejmě má odjakživa, ale projekt Christine na to jde poněkud jiným způsobem. Razer chce tuto modularitu představit v poněkud jednodušší a elegantnější podobě.reklama
Desktopové počítače PC se mohou chlubit svou modularitu která nám umožňuje si vybrat ze široké nabídky komponent, jež by spolu měly bez problémů komunikovat. To je na jednu stranu jejich výhoda a kouzlo, ale na druhou stranu to nezřídka kdy působí problémy právě s kompatibilitou, i když dnes již situace není tak špatná jako před lety, tedy v době, kdy Intel umožňoval dalším výrobcům, aby pro něj vyráběli čipové sady.

Razer se rozhodl, že svůj projekt Christine postaví právě na základu modularity počítačů PC a jak je vidět z okolních obrázků, vzal to doslova. Jsou tu tedy opravdu jednoduché moduly, z nichž každý může nést něco jiného. Některý tak bude obsahovat procesor, jiný grafickou kartu, RAM, disk, SSD, atd. Celek pak trochu připomíná skříň Level 10 od firmy Thermaltake.

Projekt Christine sází především na rozhraní PCI Express, pomocí nějž můžeme připojit kde co, když si vezmeme na pomoc můstek. Jenomže v tom všem můžeme vidět i kámen úrazu. Možnost vzít modul s procesorem nebo grafikou a prostě jej zasunout do připraveného slotu je sice zajímavá, ale je třeba vyřešit problém s vlastním fyzickým připojením, což se týká především procesorů, kde je otázka pinové kompatibility, pokud tedy procesor nebude rovnou součástí malé základní desky. Dále je zřejmé, že bude zapotřebí dodatečný materiál, což výsledný produkt prodraží. Nakonec je tu otázka, zda budeme mít vůbec na výběr z tolika komponent, aby byla možnost sestavení takového počítače vůbec zajímavá a nešlo nakonec jen o poskládání takového jednoduchého lega.


Dejme ale slovo firmě Razer. Ta pro začátek jmenuje výhody, které se týkají především jednoduchosti, díky níž si takové PC zvládne postavit každý, kdo se dokáže trefit s modulem na určené místo. Mluví také o tom, že uživatel si už nebude muset kupovat nová PC a prostě vymění jeden či více modulů, ovšem to by tento design musel být skutečně nadčasový a snad i umožnit výměnu komunikačních cest v páteři samotné "skříně". A právě o tom nás Razer přesvědčuje a říká, že jeho koncept myslí i na budoucí modernizace, ale už neříká, do jaké míry.

Moduly jsou zde pojaty jako samostatné jednotky, jež mohou v sobě integrovat i vodní chlazení a technologii aktivního potlačení hluku. Pro ovládání celého PC pak může posloužit dotykový LCD, s jehož pomocí můžeme monitorovat jednotlivé moduly a spravovat je. Poslední informace je o tom, že výsledné PC nebude omezeno na OS Windows, ale otevře se i jiným platformám.

To jsou všechny dostupné informace, takže můžeme jen hádat, zda nakonec nezůstane pouze u konceptu a zda si Razer neukousl moc velké sousto.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek