www.svethardware.cz
>
>
>
>

OCZ Vector 180: SSD s ochranou

OCZ Vector 180: SSD s ochranou
, , recenze
Test výdrže SSD OCZ Vector 150 je v plném proudu, ale nebude na škodu, když se mezitím podíváme na jeho nástupce, model Vector 180. Ten k nám dorazil v nové verzi a zbrusu nový je také SSD Guru, software nahrazující starý Toolbox.reklama
Kde koupit OCZ Vector 180 960GB?
e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)
OCZ Vector 180 je tedy přímým nástupcem modelu Vector 150 a představen byl již na začátku roku. Respektive jej OCZ přivezli s sebou na veletrh CES 2015, kde ještě nebyl oficiálně uveden na trh. Nyní však již byl, takže se můžeme podívat, co nám nabízí a jak je na tom z hlediska výkonu. Další novinkou je, že SSD značky OCZ dostala namísto softwaru Toolbox nový SSD Guru s rozšířenými funkcemi. Ten nám umožní lépe sledovat kondici SSD, ladit jeho výkon
Vector 180 byl už v lednu poodhalen s dostatkem informací na to, abychom si o něm a jeho výkonu mohli udělat představu. Jde pochopitelně o 2,5" SSD pro SATA 6 Gbps, přičemž OCZ využilo svůj vlastní kontroler Barefoot 3 M00, který se uplatnil třeba i u SSD AMD Radeon R7 nebo OCZ Vertex 460. Není také žádným překvapením, že byly využity paměti Toshiba A19 MLC NAND Flash.

Co se týče výdrže, obrázek si můžeme udělat ze dvou informací - pětileté záruce OCZ ShieldPlus a ratingu 50 GB zápisu za den. Vyjde nám, že Vector 180 by měl vydržet celkový zápis 90 TB, což je stejné jako u testovaného Vector 150. Ten už ale v této době je daleko, předaleko za touto hranicí a od Vectoru 180 budeme moci očekávat podobnou výdrž.

Vector 180 jsou k dispozici v kapacitách 240, 480 a 960 GB, ovšem z nejnovějších materiálů se ještě dozvíme, že bude k dispozici ještě 120GB verze. Výrobce na štítku ještě udává pro všechny modely shodný výkon, čili až 550 MB/s při sekvenčním čtení a 530 MB/s při zápisu. Na výkon a samotné SSD se ale podrobněji podíváme v další kapitole, stejně jako na nový software.
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře