www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ozone Strike Pro: dobře vybavená mechanika

Ozone Strike Pro: dobře vybavená mechanika
, , recenze
Španělská společnost Ozone Gaming se zaměřuje na výrobu herních periferií a my si z její nabídky dnes vyzkoušíme mechanickou a podsvícenou klávesnici plné velikosti, celkově dobře vybavený model Ozone Strike Pro.reklama
Kde koupit Ozone Strike Pro?
e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)
Od společnosti Ozone Gaming jsme na našem serveru již dříve testovali dvě myši, a to Ozone Radon 5KOzone Smog, což se ale událo již v roce 2010. V tomto roce jsme si vyzkoušeli také malou Strike Battle a nyní tu máme další klávesnici, která je už plné velikosti a nabídne i v jiných ohledech lepší výbavu, jako je USB port a zvukové konektory. Založena je na osvědčených tlačítkách Cherry MX, přičemž v naší verzi využije lineární Red s lehčím stiskem. Jinak si můžete vybrat i verzi klávesnice s Cherry MX Black, Brown nebo Blue.- klikněte pro zvětšení -


Ozone se tak chlubí, že každá klávesa má vydržet na 50 milionů stisků a že si můžeme jednotlivé klávesy také programovat pomocí přiloženého software. Klávesnice má také vlastní 64kB paměť, do níž si nastavení kláves umí uložit s využitím až 5 profilů. Není tak závislá na doprovodném softwaru.

Ozone Strike Pro dorazila v balení, jehož design nás nenechá na pochybách, že jde o herní model. Pro řadu uživatelů ale bude daleko důležitější než design balení to, že je na něm samolepka s informací, že jde o lokalizovanou verzi s českým rozložením kláves.


Model
Ozone Strike Pro
Rozměry klávesnice
441 x 136 x 34 mm
Hmotnost klávesnice
1,3 kg
Tlačítka
Cherry MX Red
bílé podsvícení (některé klávesy červené)
Paměť
64 kB
Herní režim
ano
Rozhraní
USB 2.0 (1,5m kabel)
125 - 1000Hz dotazovací frekvence
Keys Effective Time 1/2/4/8/12/14/16 ms
hub s 1x USB 2.0, 3,5mm výstupem a vstupem audia
Kompatibilita
Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, Windows XP
Verze
na výběr mezi tlačítky Cherry MX Black, Red, Blue a Brown
Ozone Strike Pro
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Ozone Strike Pro patří mezi ty lépe vybavené mechanické klávesnice, a to díky svému podsvícení, paměti pro uložení maker a jiného nastavení kláves a také tu máme k dispozici jeden port USB 2.0 a dva průchozí konektory pro sluchátka a mikrofon. Onen USB 2.0 průchozí není, protože klávesnice je pro připojení k počítači vybavena pouze jedním konektorem USB, takže je zřejmé, že její port s ní bude sdílet své napájení.


Zpracování klávesniceKlávesnice je vyrobena z jednoho kusu, takže její přední zkosená část pro oporu zápěstí je její nedílnou součástí. Škoda jen, že tato část je tak zkosena, protože opora pro zápěstí je tak moc nízko a osobně mi nepřipadala, že by byla příliš k užitku. Klávesnice je vyrobena z tmavě šedého až černého plastu, který je na povrchu trochu změkčen, což tedy neplatí pro spodní část. Její tělo působí dostatečně odolně, i když je ohebnější než jiné mechanické klávesnice posílené kovovou výztuhou, jako např. Steelseries 6Gv2.
- klikněte pro zvětšení -


Rozložení kláves odpovídá tomu, na co jsme zvyklí u 104klávesových modelů, takže speciální funkce jsou zde nabízeny jako alternativa a příslušné klávesy rozeznáme díky světlému pruhu ve spodní části. Jde tedy především o klávesy F a pak také o blok 6 kláves Insert, Home, Page Up, atd. Můžete také vidět, že klávesy jsou vybaveny českými popisky, a to ne ve formě nějakých nálepek. České popisky budou podsvíceny stejně jako zbytek klávesy, takže nejde o žádné amatérské dodatečné řešení. Ostatně pro výrobce klávesnic dnes není velký problém nechat si vyrobit různé sady kláves pro každý trh zvlášť, však jde pouze o čepičky, které se při kompletaci nasadí na tlačítka.

Jak je vidět, popisky kláves jsou jemné, tedy nejde o tlusté fonty, a díky tomu nebude světlo tak řezat do očí. Stejně jako u testované Ozone Strike Battle nám první dvě klávesy F nastavují hodnotu Keys Effective Time od 1 ms po 16 ms. Jde o o prodlevu, po níž systém zareaguje na stisknutou klávesu, kterou bychom logicky měli chtít co nejkratší. Klávesy F3 a F4 nastaví dotazovací frekvenci (Polling Rate) s nabídkami 125, 250, 500 a 1000 Hz. Opět není důvod, proč bychom si neměli nastavit 1000 Hz.

Zbytek speciálních funkcí kláves F se týká multimédií. F5 až F8 tak slouží pro přehrávání hudby či filmů, F9 má spustit přehrávač multimédií a poslední F10, F11 a F12 ovládají zvuk. Zmínit se musíme ještě také o mezerníku, který není podsvícen nahoře, ale vepředu, kde je název klávesnice Strike Pro.

Ve střední části klávesnice máme i klávesy Print Screen a Scroll Lock. Alternativou pro tu první je zapnutí herního režimu (Gaming Mode), po jehož aktivaci se tato klávesa rozsvítí a klávesnice deaktivuje zbývající jednu klávesu Windows a zapne makroklávesy. S pomocí přepínače a Scroll Lock pak budeme ovládat podsvícení, a to cyklicky v 6 režimech:
  • 30% jas
  • 70% jas
  • 100% jas
  • pouze červeně podsvícené klávesy
  • vypnuto
  • pulzování světla

Červeně jsou zde podsvíceny klávesy Q, W, E, A, S, D, šipky a Escape, přičemž pro ně nastavení jasu nefunguje. I při 30% a 70% jasu tedy svítí na maximum, což je dle mého názoru chyba, protože pak je jejich červené světlo zbytečně moc rušivé.

Co se týče zmíněných programovatelných makrokláves, jde o šestici Insert, Delete, Home, End, Page Up a Page Down, jejichž příslušná funkce se zapne v herním režimu. Pak nebudeme muset využívat přepínač, což by v zápalu hry bylo poněkud nevhodné.

Přídavné konektory jsou umístěny nad numerickou částí klávesnice, přičemž 3,5mm audio konektory jsou pouze průchozí, ale USB konektor bude své napájení a datovou šířku sdílet s klávesnicí. Proto ani nebylo překvapivé, že externí pevný disk z tohoto konektoru nedostal dostatek energie a neroztočil se. Pro myš, flash disk a jiná méně náročná zařízení ale tento port budeme moci snadno využít. Škoda jen, že takováto moderní klávesnice už nepodporuje USB 3.0.
- klikněte pro zvětšení -


Na spodní straně klávesnice můžete vidět 3 cesty, kudy lze vyvést ven přívodní kabel a nebylo ani velké překvapení zjistit, že kabel v postranních žlábcích moc nedrží a snadno vypadává. Vedle toho můžeme využít 2 jednoduché nožky pro nastavení sklonu, které jsou dostatečně pevné a dole si ještě všimněte přilepených protiskluzových podložek. V balení se totiž nachází další 4 náhradní.

Nakonec se jako obvykle podíváme na klávesnici z boku, aby vynikl profil jejích kláves. Díky použitým Cherry MX je ale jasné, že jde o vysoké klávesy se 4mm zdvihem. Ukáže se také prohnutý povrch čepiček, zatímco mezerník je naopak vypoulený ven, ovšem to je také běžné.


PříslušenstvíV balení najdeme kromě klávesnice samotné i další příslušenství. Kromě nezbytného manuálu a samolepky s logem Ozone Gaming Gear tu je i malé CD se softwarem, který je stejně pohodlnější si stáhnout z internetu a pak je tu sada 4 náhradních nalepovacích gumových podložek.
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře