Rinspeed Ʃtos, autonomní hybridní sportovní auto s dronem bude na CES 2016

Rinspeed Ʃtos, autonomní hybridní sportovní auto s dronem bude na CES 2016
, , aktualita
Automobily a informační technologie se dnes už tak moc prolínají, že švýcarská společnost Rinspeed představí koncept autonomního hybridního sportovního auta Ʃtos nikoli na autosalonu, ale na výstavě elektroniky CES 2016 v lednu.reklama
Společnost Rinspeed je v automobilovém světě známá jako výrobce velmi netradičních aut a konceptů. Ten poslední se už tak prolíná s informačními technologiemi, že jej dokonce nechce představit na autosalonu, ale na výstavě elektroniky CES 2016, která se bude konat v lednu příštího roku. Jmenuje se Ʃtos (resp. Etos) a jde o hybridní sportovní auto, což by dnes nebylo nic výjimečného. Auto má ale nabídnout i autonomní řízení, což však zdaleka není všechno.


Rinspeed Etos


Pokud předáte řízení vozidlu, volant se zatáhne do palubní desky, naopak se přiblíží displeje a řidič se tak stane pasažérem. Přibližnou představou může být film Já, Robot s Willem Smithem, kdy jej přepadnou dvě nákladní auta plná robotů NS5 a kdy naopak hrdina převezme řízení od auta (volant vyjede z palubní desky). Další zajímavostí je to, že auto má mít svého vlastního drona, pro kterého je určen přistávací plocha (jakýsi heliport) místo zadního skla. Ten může dle tvůrců auta sloužit k dodávkám zboží nebo ke streamování videa. Pochopitelně, jde jen o koncept vozu, nicméně je zajímavé (a někdy i znepokojující) sledovat, jak se auta a IT propojují.


Interiér vozu Rinspeed Etos


Zdroj: rinspeed.eu, arstechnica.com, engadget.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek