ROAM-e je selfie dron s nevšedním designem

ROAM-e je selfie dron s nevšedním designem
, , aktualita
Dron ROAM-e má v první řadě umožnit uživateli dělat selfies a mít při tom volné ruce. Nechybí ani funkce chytrého rozpoznávání obličeje, dron však na první pohled zaujme nevšedním vzhledem. Nyní je možné jej vidět i na videu.reklama
Drony, které slouží k focení či natáčení videa, jsou si víceméně podobné, zvládnou při tom i následovat svého majitele. Takový je například dron Typhoon H, který k mapování okolního prostředí používá technologii Intel RealSense. Nyní je možné koupit i nový dron ROAM-e, který slouží především k focení selfie fotek.

V čem je ale jiný? U tohoto dronu si na první pohled všimnete neobvyklého tvaru. Nejedná se tak o klasický dron, který mnohdy připomíná malé letadlo či vrtulník. ROAM-e má jen dvě vrtule umístěné nad sebou a jeho tělo má válcovitý tvar s kamerou na spodní straně, když se složí, je velký asi jako nepříliš rozměrná láhev na pití. Nahoře je umístěn i modrý světelný proužek, kterým dron vybavili designéři.


Protože je určen primárně k pořizování selfie fotek, dron je vybaven i schopností chytrého rozpoznávání obličeje. V selfie režimu tedy kamera neustále sleduje obličej. Dron poletuje kolem a majitel se tak může vyfotit s přáteli bez použití fotoaparátu od svého chytrého telefonu a selfie tyče. Kamera může zabrat celých 360°, takže je možné fotit i panoramatické snímky, video je možné přehrávat i živě na chytrém telefonu, nabídne Full HD rozlišení.

Dron ROAM-e je samozřejmě možné s chytrým telefonem propojit. Ve vzduchu se dron dokáže udržet okolo 20 minut, což není moc, ale na druhou stranu je podobný časový údaj u takovýchto dronů obvyklý. Baterie se pak do plna dobije za dvě hodiny. Dron může letět ve vzdálenosti až 25 metrů, pro selfie mód je nutná vzdálenost maximálně 3 metry.

Pro dron taktéž díky sledování obličeje není problém majitele následovat, což je pro fotografování a pořizování videí důležité. Dokáže fungovat jak autonomně, tak i na řízený režim. Nevelký ROAM-e stačí vytáhnout z batohu a po rozložení skládacích vrtulí dron už může odstartovat.

Dron ROAM-e se už nyní dá předobjednat, dodací doba má být 12 týdnů. Za toto selfie zařízení si účtují 399 dolarů, což dělá v přepočtu přibližně 9 800 korun bez daně. O tomto dronu bylo možné slyšet už i dřív, nyní ale bylo zveřejněno i video, kde se ROAM-e ukazuje přímo v akci.

Zdroje: ROAM-e, theverge.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek