www.svethardware.cz
>
>
>
>

Rozšířená realita má dle Tima Cooka větší potenciál něž VR

Rozšířená realita má dle Tima Cooka větší potenciál něž VR
, , aktualita
Nynější velitel Applu Tim Cook v rozhovoru pro Good Morning America vyjádřil větší důvěru v technologie rozšířené reality (AR) než ve virtuální realitu (VR). Jeho samotná firma přitom experimentuje s obojím.reklama
Včera jsme se v krátkosti podívali na to, jak vypadá trh s headsety virtuální reality. Ten aktuálně stagnuje, ačkoliv je ještě velice mladý (nebo spíše právě proto). Potenciální zákazníci čekají na dostatek her na trhu a vývojáři zase čekají na rozšíření headsetů a problém je také celkový technický stav VR systémů. Nicméně potenciál do budoucna tu jistě je, ale dle Tima Cooka z firmy Apple větší potenciál tkví v technologiích rozšířené reality. Té ostatně více věří také Microsoft a Google, kteréžto firmy se do virtuální reality moc nemíchají. Microsoft má svůj HoloLens a Google zase projekt Magic Leap.

Společnost Apple dle neoficiálních zpráv experimentuje s VR i AR, což aktuálně platí i pro Intel, který má svůj Project Alloy. Tim Cook ale míní, že právě nyní je rozšířená realita mnohem zajímavější, a to právě kvůli své povaze. VR headsety nás vizuálně zcela odříznou od reality, zatímco AR nám umožní "si sednout, mluvit s ostatními lidmi, a přitom vidět jiné věci". Můžeme také dodat, že k AR nepotřebujeme žádný objemný headset, který si musíme celý nasadit na hlavu. Stačit může jen příslušně vybavený mobilní telefon, tablet, brýle či jiné zařízení, které se používá daleko snadněji. A že je široká veřejnost připravena takové technologie využívat, to už ukázala dnes již utichající mánie s chytáním Pokémonů.

Otázka je, co přesně Apple vyvíjí a v jaké fázi se zrovna nachází. HoloLens od Microsoftu je už k dispozici, ale jde o velice drahé zařízení (3000 dolarů), které má daleko k dokonalosti. Můžeme uvažovat i o tom, že Apple chystá rozšíření pro své mobilní telefony a tablety, které by v příští generaci byly pro AR lépe připraveny a je řada cest, jak tuto technologii zpeněžit. Jak ukazuje obrázek, jednou z cest je využít ji pro nakupování. Potřebujete sedačku? Stačí vzít tablet, namířit jeho kameru na volné místo v pokoji a už nepotřebujete živou představivost k tomu, abyste se přesvědčili, jak bude daný kus nábytku v domácnosti vypadat.

Nicméně osobně si nemyslím, že by měla rozšířená realita virtuální realitě v dohledné době konkurovat. Spíše jde o dva podobné proudy, které se zatím nebudou ovlivňovat, neboť AR se zaměřuje spíše na profesionály (pokud uvažujeme právě o HoloLens) a VR zase na zábavu a hry (HTC Vive a Oculus Rift).

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek