www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung má jako první 12Gb a 4266MHz čipy LPDDR4

Samsung má jako první 12Gb a 4266MHz čipy LPDDR4
, , aktualita
Společnost Samsung dnes ohlásila, že začala s výrobou nových paměťových čipů. Jde o úsporné LPDDR4 s kapacitou 12 Gb, které pracují na vysoké frekvenci 4266 MHz, tedy dvojnásobné v porovnání s desktopovým standardem.reklama
Paměti LPDDR4 (Low Power Double Data Rate 4) jsou primárně určeny pro mobilní zařízení, a to právě díky své úspornosti. To jim ale nijak neubírá na výkonu, spíše naopak, oproti běžným modulům pro desktopy pracujícím na frekvenci 2133 MHz tyto paměti mají takt 4266 MHz, a tedy i dvojnásobnou datovou propustnost. Samsung je vyrábí svým 20nm procesem, který mu umožnil přijít s 12Gb čipy (1,5 GB). Pokud by se tedy použily na standardní DIMM, výsledkem by byl 12GB modul LPDDR4-4266. Ten by navíc spotřeboval o pětinu méně energie v porovnání s DDR4-2133.

Samsung je ale chce použít spíše pro další generaci mobilních zařízení, která přijdou vybavena 6 GB paměti, přičemž ty na nich zaberou stejný prostor jako dnes používané 3 GB LPDDR4 a oproti nim jsou také o třetinu rychlejší. Můžeme tedy mluvit o dvojnásobné paměťové hustotě. Joo Sun Choi, výkonný viceprezident divize Memory Sales and Marketing firmy Samsung, také k tomu poznamenal, že nové 12Gb LPDDR4 DRAM budou určeny nejen pro tablety a telefony, ale i v nových neupřesněných zařízeních, jež vytvoří zcela nové trhy. Takové paměti by jistě přišly vhod třeba firmě AMD a jejím APU, jejichž vývoj zabrzdily pomalé paměti DDR3, ale to asi Choi na mysli neměl. Samotné AMD už spíše počítá s paměťmi HBM, i když pro řadová APU se DDR4 využijí v budoucnu také.

Vedle toho všeho se Samsung pochlubil, že produktivita výroby nových 12Gb LPDDR4 vzrostla o 50 procent v porovnání s předchozími čipy, čímž má na mysli pravděpodobně výtěžnost. Na jeden wafer by se tak mělo vejít o polovinu více čipů, díky čemuž bude i jejich výroba výrazně levnější. To tedy jen v případě, když počítáme s nulovým počtem zmetků a je otázka, jak je na tom vyspělost 20nm procesu v porovnání s předchozími.

Je tedy v podstatě jisté, že 6 GB paměti LPDDR4 bude vybaven nový Samsung Galaxy S7 či jiné hi-endové modely mobilních zařízení této firmy. Spíše by nás ale zajímalo, co bylo myšleno těmi novými produkty. Snad se dočkají také uživatelé desktopových počítačů, ale v jejich případě je dobrá zpráva alespoň to, že ceny DRAM jdou dolů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek