www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung oficiálně uvádí miniaturní 512GB NVMe SSD

Samsung oficiálně uvádí miniaturní 512GB NVMe SSD
, , aktualita
Na začátku června se objevily informace o chystané novince firmy Samsung, a to o chystaném SSD v malém pouzdře BGA, které nabídne 512 GB paměti a podporu NVMe. Jde také o velice rychlé SSD, které se brzy začne prodávat.reklama
Samsung PM971-NVMe se objevil jako jedna z nejzajímavějších novinek na letošním Computexu. Jedná se o malé BGA (Ball Grid Array) pouzdro, které obsahuje paměti NAND Flash, potřebný DRAM buffer a pak také PCIe kontroler s podporou NVMe. To vše na ploše pouze 20 x 16 mm s výškou 1,5 mm, kterou zabere toto celé a hotové SSD s kapacitou 512 GB a datovou propustností až 1500 MB/s. Je tak jasné, že zájem o takovýto produkt budou mít především výrobci ultratenkých notebooků, ale Samsung počítá s jeho nasazením také v jiných typech PC, možná i v těch nejmenších desktopech, kde se dá ušetřené místo také využít lépe. Zřejmou nevýhodou ale je, že takové SSD bude nejspíše neoddělitelnou součástí základní desky, takže jeho výměna nebude možná, či alespoň snadná.

Výrobce v nové tiskové zprávě uvedl, že uvnitř tohoto zařízení se nachází celkem šestnáct čipů V-NAND Flash z jeho vlastní produkce, které tak mají kapacitu 256Gb. Tvoří je celkem 48 vrstev paměťových buněk. Pak tu je jeden 20nm čip LPDDR4 s kapacitou 4 Gb a neupřesněný kontroler také od Samsungu. Rychlost čtení dosahuje až zmíněných 1500 MB a zápis s použitím TurboWrite až 900 MB/s a pak byly už uvedeny hodnoty IOPS pro náhodné čtení a zápis, a to 190.000 a 150.000.

PM971-NVMe SSD už jsou připraveny ve verzích s kapacitamui 512, 256 a 128 GB a jejich prodej bude zahájen ještě v tomto měsíci. Ovšem běžný zákazník si je samozřejmě nekoupí, neboť by je ani nemohl použít.

Zdroj: TZ Samsung
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře