www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung PM1633a, 2,5" SSD disk s kapacitou přes 15 TB

Samsung PM1633a, 2,5" SSD disk s kapacitou přes 15 TB
, , aktualita
Kapacita SSD disků rychle roste a nyní je dokonce diskem s nejvyšší kapacitou překonávající i 10TB HDD od HGST. Samsung totiž představil SSD disk s neuvěřitelnou kapacitou přes 15 TB. Využívá 3D V-NAND 256Gbit paměti.reklama
SSD disky se už stávají běžnou součástí života s počítači, objevují se v čím dál více počítačích. Kapacita totiž roste, ceny klesají. Samsung nyní představuje disk PM1633a, který nabízí rekordní kapacitu převyšující 15 TB (přesněji je to 15,36 TB). Tento SSD disk tak překonává i 10TB pevný disk (HDD) HGST Ultrastar Archive Ha10. To vše zvládl Samsung při 2,5" velikosti disku.


Samsung logo


Využil k tomu nové 256Gbit (32GB) 3D V-NAND TLC paměťové čipy. Ty se skládají z celkem 48 vrstev (v roce 2013 bylo u tohoto typu pamětí standardem 24 vrstev, v roce 2014 pak 36). Pro představu, tato kapacita by měla vystačit na více než 300 tisíc RAWů ze zrcadlovky Canon EOS 5DS s 50MPx rozlišením nebo na týden 4K All-Intra videa natočeného při datovém toku 200 Mbps. Otázkou ale zůstává, jak vysoká bude cena tohoto disku, který nebude určen běžným spotřebitelům.

Zdroj: arstechnica.com, imaging-resource.com
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek