www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung PM1725: 6.2 GB/s a přes 1 milion IOPS

Samsung PM1725: 6.2 GB/s a přes 1 milion IOPS
, , aktualita
V samotném závěru akce Dell World 2015 v texaském Austinu se společnost Samsung pochlubila svým nejnovějším SSD pro rozhraní PCI Express. Názorně přitom ukázala, že její PM1725 je schopno dosáhnout 6,2 GB/s a více jak milionu IOPS.reklama
Samsung PM1725 byl zmíněn již dříve na Flash Memory Summit v přehledu modelů SSD chystaných pro příští rok a už tehdy firma slíbila, že tato její novinka překročí hranici milionu IOPS. Nyní to i dokázala na akci Dell World 2015, přičemž použila 6,4TB model PM1725 založený na pamětech 3D NAND Flash. Vedle toho bylo mimochodem ukázáno také SSD s kapacitou 15,63 TB.

Nový model PM1725 využívá hned osm linek rozhraní PCI Express 3.0, díky čemuž může poskytnout rychlost čtení 6,2 GB/s (128 kB, QD32). To už je mimochodem rychlejší, než kolik dokáže nabídnout virtuální pevný disk z běžných modulů DDR3 DRAM. A jak už ukazuje fotografie obrazovky, v testu náhodného čtení 4kB souborů toto SSD překonalo hranici milionu IOPS, přičemž při zápisu to bylo podstatně méně, ale stále slušných 340.000 IOPS.

Tato SSD jsou určena pro podnikové nasazení v serverech a pracovních stanicích, kde je zapotřebí velice rychlý přístup k velkému množství uložených dat. Může to tedy být třeba analýza naměřených údajů či aplikace pro vývoj nových léků, atd. PM1725 přijdou ve dvou podobách, a to jednak jako 2,5" SSD s kapacitami 800, 1600 a 3200 GB s propustností maximálně 3100 MB/s při čtení a 2200 MB/s při zápisu. Založen je ale na stejném kontroleru EPIC pro PCIe 3.0 x8 jako kartová verze PM1725, která bude k dispozici jako 3200GB a 6400GB model. Ta už slibuje 6 GB/s při čtení a 2,2 GB/s při zápisu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře