www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Samsung přestane blokovat aktualizace Windows

Samsung přestane blokovat aktualizace Windows
, , aktualita
Minulý týden se objevila zpráva o tom, že Samsung blokuje či alespoň pozdržuje aktualizace systému Windows pomocí svého nástroje SW Update. Microsoftu se to přirozeně nelíbilo, začal se Samsungem jednat a už tu máme výsledek.reklama
Zprávu, že Samsung zdržuje či deaktivuje některé aktualizace Windows, přinesl Patrick Barker, "Most Valuable Professional" pro firmu Microsoft. Dle něj obsahuje nástroj SW Update program Disable_WindowsUpdate.exe, jehož název hovoří za vše. Asi není třeba říkat, že zdržování či rovnou blokování aktualizací systému Windows vystavuje počítač bezpečnostnímu riziku, takže z toho nebyli šťastni ani majitelé počítačů Samsung a ani Microsoft. Ten již v minulém týdnu začal s firmou Samsung jednat. Ta se prý odhodlala k blokaci aktualizací kvůlu tomu, že systém mohl přepsat některé důležité ovladače, například pro rozhraní USB 3.0, které by pak mohlo být nefunkční.

Samsung také uváděl, že nedeaktivoval službu Windows Update, ale pouze dal zákazníkům na výběr, zda ji využívat, nebo ne. Nyní ale otočil a sdělil, že v příští aktualizaci pro nástroj SW Update odejme program Disable_WindowsUpdate.exe, a nebude tak již blokovat Windows Update. Stane se tak někdy v příštích několika dnech prostřednictvím Samsung Software Update.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů