www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Šance získat 8GB RX 480 zakoupením 4GB je velice reálná

Šance získat 8GB RX 480 zakoupením 4GB je velice reálná
, , aktualita
Server wccftech tvrdí, že všechny zprvu prodávané karty AMD Radeon RX 480 se 4 GB paměti jsou ve skutečnosti 8GB modely s jiným BIOSem. Prodávané jsou v krabicích, které byly jen dodatečně přelepeny, aby odpovídaly inzerované konfiguraci.reklama
Od AMD by to tak byl dárek pro mnoho zákazníků, kteří na nic nečekali a rovnou si pořídili svůj 4GB Radeon RX 480. Ti určitě ocení možnost odemknout si plných 8 GB paměti. Problém ale je, že nyní už to nemusí pro nově prodávané kusy platit a pochopitelně vám nikdo nezaručí a nezajistí, že nově zakoupený Radeon bude skutečně přeznačený 8GB model a pak je tu i nutnost provést si na vlastní nebezpečí flash BIOSu, ale to už není tak obtížné. Měli byste to ale pochopitelně dělat až poté, co se přesvědčíte, že na kartě skutečně je přítomno celkových 8 GB RAM.

Server wccftech tak už vyzkoušel flash 4GB karty Radeon RX 480 od společnosti XFX, a to základního modelu. Použili BIOS z 8GB karty stejné firmy, a navíc modelu Black Edition, takže získali nejen více paměti, ale také byly výchozí takty samotného GPU posunuty výše. Pokud se chcete pokusit o odemknutí dalších 4 GB paměti na vaší kartě, můžete využít následující videonávod připravený právě serverem wccftech, ale vězte, že tak činíte pouze na vlastní nebezpečí. Výsledkem může tak být i to, že namísto 8GB Radeonu získáte nefunkční těžítko.


Bylo také silně doporučeno, abyste si původní BIOS grafické karty nezálohovali pomocí utility GPU-Z, neboť ta jej prý uloží jen jako 128kB soubor a ne 512kB, takže taková záloha je pochopitelně k ničemu. Doporučena je naopak utilita ATIwinFLASH. Na našem trhu je tu ale jeden podstatný problém, a sice ten, že 4GB Radeony RX 480 nejsou moc dostupné, pokud vůbec, což by se mělo zlepšit v průběhu léta.

Zdroj: wccftech

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář