Sapphire nabídne miniaturní desky s AMD G-Series

Sapphire nabídne miniaturní desky s AMD G-Series
, , aktualita
Společnost Sapphire se rozhodla pro výrobu nových základních desek a celých systémů, které budou postaveny proti počítačům Intel NUC. Jde totiž také o desky s rozměry 10 x 10 cm, ale založené na čipech od AMD.reklama
Sapphire již má své zkušenosti s výrobou malých počítačů a u nás nabízí svou řadu Edge. Její nové systémy však budou ještě menší a vzhledem k rozměrům 10 x 10 cm (nebo 4 x 4 palce) jsou zcela jasně myšleny jako konkurence pro Intel NUC.

Sapphire tak nově zformoval skupinu Embedded Systems Business Unit, která bude produkovat řešení pro širokou škálu možností využití, jaké jen mohou mít miniaturní PC. A že jde o tradičního partnera firmy AMD, není divu, že bude exkluzivně využívat právě jejích platforem. Nakonec ani nepůjde pouze o takovéto počítače, ale také o přídavné moduly s grafickými kartami, které budou tvořit dohledové systémy nebo i herní stanice. Zde pak můžeme vidět spojitost s GPU modulem Radeon E8860.

Představen byl už konkrétní produkt založený na SoC AMD Embedded G-Series, který přijde v pouzdru FT3 vybavený grafikou řady Radeon HD 8000, dvěma grafickými výstupy HDMI 1.4a a řadou dalších rozhraní, mezi nimiž nechybí gigabitový Ethernet nebo porty USB 3.0 a 2.0. Pro paměti má deska připraveny dva sloty SO-DIMM a pro další rozšíření jednu pozici pro mSATA SSD a také jeden mini PCI Express.

Vedle toho Sapphire plánuje přijít s novými deskami formátů Mini-ITX nebo Micro-ATX, které nabídnou integrované grafické moduly a až 10 obrazovýh výstupů bez využití přídavných karet. Má tak dle vlastních slov s AMD naplánovanou společnou budoucnost pro příštích pět let.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře