www.svethardware.cz
>
>
>

Šéf Toshiby končí, zveličoval výdělky firmy

Šéf Toshiby končí, zveličoval výdělky firmy
, , aktualita
Před několika dny vyplulo na povrch vážné podezření týkající se firmy Toshiba a jejích výdělků. Ty mělo prý vedení firmy v posledních šesti letech značně zveličovat, aby její situace vypadala celkově lépe. CEO dnes již rezignoval.reklama
CEO firmy Toshiba, tedy vrchní výkonný pracovník Hisao Tanaka, který rovněž měl funkci prezidenta, dnes rezignoval a společně s ním také předseda Norio Sasaki a šest dalších vrcholných manažerů. Ti všichni měli přispět k tomu, že finanční situace jejich firmy naoko vypadala lépe, než jaká ve skutečnosti byla. Nezávislá skupina kontrolorů, která narychlo prozkoumala účetnictví Toshiby, odhalila, že v posledních šesti letech firma značně nadhodnocovala své výsledky. Celkově k nim bylo přidáno v přepočtu 1,22 miliardy dolarů (téměř 30,5 miliard korun).

Nyní se tak budou muset finanční výsledky za posledních šest let celé přepočítat, celé představenstvo firmy čeká řádná prověrka a nejspíše to bude znamenat pro firmu i velkou pokutu. Toshiba se alespoň již stihla omluvit svým akcionářům a podílníků a na trhu zaznamenala 6% pokles hodnoty akcií.

Celá věc má nejspíše kořeny ve finanční krizi v roce 2008, po níž vedení firmy stanovilo nerealistické cíle na příští období. V korporátní kultuře této firmy se cíle stanovené vysokými manažery prostě musely splnit a to mělo své důsledky. Dle zprávy se prezidenti různých divizí, nižší management i řadoví zaměstnanci podíleli na tvorbě "nevhodných účetnických postupů", aby splnili cíle stanovené jejich nadřízenými. A ti nejspíše na jejich hru přistoupili.

Analytici věří, že tato aféra může mít značný dopad na důvěru zahraničních investorů v japonské firmy. Připomenout si můžeme také případ z roku 2011, kdy Olympus podobným způsobem zakryl svou 1,7miliardovou ztrátu (USD) a v posledních měsících se také objevil případ společnosti Moneual, jejíž vedení uměle nafouklo údaje o exportu, což odnesla dceřinná společnost Zalman, ale v tomto případě už samozřejmě nejde o japonského, ale o korejského výrobce.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek