www.svethardware.cz
>
>
>

Šéfem Microsoftu má být Nadella, Gates půjde ven

Šéfem Microsoftu má být Nadella, Gates půjde ven
, , aktualita
Novým CEO firmy Microsoft se dle Bloomberg má stát Satya Nadella, který byl v seznamu kandidátů už od začátku, takže v tomto ohledu se nekoná překvapení. Nicméně je tu i jiná zpráva, která mluví o tom, že Bill Gates půjde z kola ven.reklama
Již od začátku, tedy hned po oznámení odchodu Steva Ballmera z pozice CEO, byl za muže s nejvyššími šancemi na jeho post považován Stephen Elop. Jeho pozice však časem slábly a mezi kandidáty byl pravidelně zmiňován Satya Nadella společně s Alanem Mulallym. Poté se objevili i jiní kandidáti, jako například Steve Mollenkopf z firmy Qualcomm, ovšem ten krátce poté přestoupil na pozici CEO ve své vlastní firmě.
Satya Nadella


Microsoft prý chtěl svého nového šéfa vybrat do konce předchozího roku, což se tedy nakonec nevyvedlo, ale nyní to vypadá, že konečně učinil rozhodnutí, a to hned dvojité. Novým CEO se tak dle Bloomberg, The New York Times i The Wall Street Journal má stát Satya Nadella, dosavadní šéf divize cloud and enterprise, což ještě nebylo oficiálně oznámeno, ale už je prý v podstatě rozhodnuto. Nadella pracuje v Microsoftu již 20 let a přišel do něj v roce 1992 z firmy Sun Microsystems. V poslední době se zabýval cloudovými řešeními.

A pak je tu i zpráva, která říká, že vedení firmy má vyloučit Billa Gatese a nahradit jej na pozici předsedy někým jiným, nejspíše Johnem Thompsonem. To ostatně není ani překvapivé, vzhledem k tomu, že řada investorů chtěla od nového CEO velké změny a konzervativní zakladatel firmy Bill Gates byl viděn jako někdo, kdo jim může stát v cestě.

Tyto zprávy působí velmi věrohodně a byly potvrzeny z několika nezávislých zdrojů, nicméně ještě si musíme počkat na oficiální oznámení přímo od Microsoftu.

Zdroj: Bloomberg
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář