www.svethardware.cz
>
>
>
>

Siemens představuje pavoučí roboty pro 3D tisk

Siemens představuje pavoučí roboty pro 3D tisk
, , aktualita
Společnost Siemens Corporate Technology představila tým robotů, kteří připomínají pavouky. Jejich úkolem je pracovat jako 3D tiskárny, a tisknout tak v týmu velké projekty, které by jinak trvalo vyrobit mnohem déle.reklama
Technologie 3D tisku má budoucnost v mnoha odvětvích. Vytisknout velké projekty ale není jednoduché. Společnost Siemens Corporate Technology proto vytvořila celou partu pavoučích robotů, kteří budou schopní pracovat v týmu jako jedna velká a mobilní 3D tiskárna.

Zdá se, že roboti inspirovaní faunou jsou oblíbení, na Indiegogo shání finanční prostředky mravenčí robot Antbo. Tito pavoučí roboti, kteří dostali pojmenování SiSpis, však slouží k jinému účelu než k zábavě. Jsou schopní jak pracovat samostatně, tak i využít toho, že je jich celá parta, a fungovat společně. Tak dokážou splnit i těžké a složité úkoly, které by jinak trvaly mnohem déle.

Tito pavoučí roboti by se mohli uplatnit v procesu výroby v automobilovém, leteckém a loďařském průmyslu. Vedoucí projektu Livio Dalloro prohlásil: "Chtěli bychom autonomní roboty použít pro výrobu karosériíí a trupů lodí a letadel."

Roboti SiSpis fungují jako 3D tiskárny a společně dokážou postavit skutečně velké struktury. Jsou vybaveni zařízením, jaké najdeme v 3D tiskárnách, ale zároveň mají také kamery a laserové skenery na snímání světa kolem nich, což je důležité pro orientaci při společném tvoření projektu. SiSpis mohou společně pracovat na jednom velkém projektu, přičemž bude fungovat jakási dělba práce. Každý robot bude tisknout nějakou část struktury samostatně a díky tomu jako tým zvládnou celý úkol.

Každý robot je vybaven systémem NX od Siemens a extrudér pro 3D tisk je určen pro termoplast, který je možné získat z přírodních zdrojů, jako je například kukuřičný škrob nebo cukrová třtina. Mobilitu těchto robotů zajišťuje množství nohou s klouby, a to právě připomíná dlouhé pavoučí končetiny.

Roboti jsou také schopní si jednotlivé úlohy naplánovat. Další podstatnou schopností je to, že SiSpis sami poznají, když jim začne docházet baterie, a sami se vrátí zpět do nabíjecí stanice. Rozdělanou práci robotů, kteří potřebují dobít, dokončí jiný robot z týmu, takže proces 3D tisku pokračuje bez přerušení.

V této době však není zatím známo, kdy by tito pavoučí roboti mohli být nasazeni do výroby. Na to, aby byly tyto postupy při výrobě aut, lodí a letadel běžné, si ale ještě nějaký ten pátek počkáme.

Zdroj: 3ders.org
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře