SilverStone Fortress FT05: elegán s otočenou deskou

SilverStone Fortress FT05: elegán s otočenou deskou
, , aktualita
Společnost SilverStone představila další skříň, která má tray základní desky upravený tak, aby ta svými porty mířila směrem vzhůru. To má tato deska společné se známou řadou skříní SilverStone Raven.reklama
SilverStone Fortress FT05 můžeme vidět jako stejně situovanou alternativu k modelu SilverStone Raven RV05, který byl představen letos v červnu. Tyto dvě skříně se od sebe navenek ale značně liší. Zatímco Raven je má ostré rysy, které jsou jeho řadě vlastní, plus boční okno a celkově dopředu naklopené tělo, nový Fortress je velmi nenápadný tower s minimalistickým designem, na němž je nejvíce patrným prvkem spodní světlý pruh. SilverStone se u skříně Raven RV05 rozhodl nenabídnout ani jednu mechanikovou pozici, ovšem zde ji máme, i když pouze pro tenké mechaniky. Kde se tedy nachází? Jestli vidíte v čele skříně širší vertikálně orientovanou štěrbinu, pak přesně do ní budeme vkládat optické disky. Musíme tedy pořídit štěrbinovou mechaniku, abychom si užili tento velmi elegantně provedený systém.

Dovnitř jeho těla s rozměry 221 x 483 x 427 mm (objem 46 litrů) se vejde základní deska formátu ATX s kartami o délce maximálně 312 mm a také až 162 mm vysoký procesorový chladič, což umožní nainstalovat většinu věžovitých modelů se 120mm ventilátorem. Vedle pozice pro tenkou mechaniku tu máme ještě dvě pozice pro 3,5" pevné disky a dvě další pro 2,5" SSD.

Co se týče chlazení, to odpovídá designu Ravenu R05, takže nám nový Fortress nabídne dva 180mm ventilátory Air Penetrator s otáčkami od 600 do 1200 RPM s průtokem vzduchu od 17 do 34 dBA. Nahoře pak je jeden jediný 120mm ventilátor, tedy pozice pro něj. Vzduch tedy bude nasáván spodními Air Penetratory a hnán vzhůru přes desku a vrchem skříně ven.

Nakonec můžeme zmínit I/O panel s klasickou výbavou dvou portů USB 3.0 a dvou audio konektorů. Cena za Fortress FT05 je 186,36 USD (cca 4050 Kč), což není zrovna málo, ovšem dle specifikací by vnější panely skříně měly být hliníkové. Dostupný bude od 20. října v bílé barvě s černým pruhem, nebo jako na fotografiích v černé barvě s bílým pruhem. Obě verze budou ještě k dostání s bočním oknem. Pokud chcete, pak můžete pokračovat na webovou prezentaci této skříně.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek