www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sinclair ZX Spectrum Vega už je v prodeji

Sinclair ZX Spectrum Vega už je v prodeji
, , aktualita
O chystané vzkříšené konzoli Sinclair ZX Spectrum jsme se dozvěděli už na konci minulého roku. Jde tedy konkrétně o Sinclair ZX Spectrum Vega, které už je nyní v prodeji i s tisícovkou klasických her.reklama
Sinclair ZX Spectrum Vega tedy není dokonalou kopií původního ZX Spectra, však to bylo vybaveno QWERTY klávesnicí, zatímco Vega je konzole do ruky a slouží i jako ovladač vybavený křížovými tlačítky a několika dalšími, jež ale připomínají klávesy starého "gumáka". Vývoj konzole byl ohlášen na crowdfundingovém serveru Indiegogo, kde byl i úspěšně financován (vybráno bylo na 155.000 liber), a tak se již brzy dostane první várka již vyrobených 1000 kusů ke svým zákazníkům. Další tři tisíce budou k dispozici v červenci a v srpnu či září bude dodáno deset tisíc konzolí. Všechny jsou vyráběny firmou SMS Electronics Ltd. v Beeston, Nottinghamshire, čilli ve staré dobré Anglii, stejně jako původní ZX Spectrum.

Oproti původnímu návrhu byla aktuální verze ZX Spectrum Vega upravena. Křížová tlačítka jsou dál od okraje a mají červenou barvu a pak ubylo jedno velké tlačítko, ale přibylo pět malých. Základní tvar ale zůstal stejný, ovšem výrobce prý naslouchal svým mecenášům a postaral se o to, aby Vega nepřišla o často žádané prvky a výbavu. Mezi to patří jisté hardwarové rozhraní pro budoucí možnost upgradu a také možnost softwarové aktualizace.

Nyní si tedy můžete své ZX Spectrum Vega objednat, přičemž dříve udávaná cena byla 100 liber. V případě prvních 4000 kusů dostanou pět liber z každé konzole děti z Great Ormond Street Hospital a poté jim bude zasíláno 10 procent z celkového zisku z prodejů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře