www.svethardware.cz
>
>
>

SK Hynix masivně investuje, utratí 38 miliard USD

SK Hynix masivně investuje, utratí 38 miliard USD
, , aktualita
Společnost SK Hynix, která má společně s AMD na svědomí dosud nejvýkonnější paměti DRAM, se rozhoupala k velkým investicím do výstavby továren v Jižní Koreji. Utratí za ně celkem 46 bilionů wonů.reklama
Investice 46 bilionů wonů je dle aktuálního kurzu přes 900 miliard korun, což představuje valnou většinu českého státního rozpočtu, čili jde o skutečně velké investice. Do čeho tedy budou? SK Hynix plánuje tyto peníze utratit jednak za to, aby uvedl do provozu novou továrnu M14 v Icheonu, která bude vyrábět čipy typu DRAM a pak postaví dvě nové továrny, jednu opět v Icheonu a druhou v Cheongju City.

Továrna M14 už je v podstatě hotová, protože má začít s výrobou ještě v tomto kvartále a dvě ostatní budou vystavěny do roku 2024 a přijít mají celkem na 31 bilionů wonů, čili zhruba dvě třetiny celkové sumy. Otázka je, proč bude dokončení továrny M14 a její uvedení do provozu stát tak moc, když už musí být před dokončením, ale v tom se šťourat nebudeme. Investované peníze prý nemají nijak poškodit výdělečnost firmy a jejich objem prý odpovídá tomu, co takové firmy běžně investují, pokud tedy jde o období 2015 až 2024. Navíc jde o zcela nutné investice k tomu, aby SK Hynix byl i nadále konkurenceschopnou společností pro Samsung Electronics, Micron Technology a Toshibu.
nová M14 firmy SK Hynix


Toto oznámení také přichází krátce poté, co byl předseda SK Group Chey Tae-Won propuštěn z vězení díky milosti jihokorejského prezidenta. Odseděl si 31 měsíců za to, že dle rozsudku zpronevěřil 46,5 miliardy wonů ze dvou společností přidružených k SK Group. Chey Tae-Won je nyní zpět v čele SK Group a v reakci na to a jeho investiční plány vyletěli akcie SK Hynix o 9,3 procent, a to v době, kdy jsou asijské trhy otřeseny vývojem na čínské burze.

SK Hynix plánuje odstartovat výrobu nových a vysoce výkonných SSD, a to modelů PC300 s kapacitou 512 GB, podporou NVMe (Non-Volatile Memory Express) a rozhraním M.2. Jde tak o podobné produkty jako má i Samsung v podobě SM951 a SK Hynix jejich masovou produkci spustí v říjnu. Následovat má na konci tohoto roku firma Toshiba, takže lze očekávat, že v příštím roce by už konečně mohly být na trhu běžné M.2 SSD s výkonem vysoce překračujícím to, co předvádí dnešní SSD pro SATA.

Dále se SK Hynix připravuje na výrobu druhé generace pamětí HBM, tedy HBM2, jež oproti první nabídnout podstatně vyšší kapacity a dvojnásobnou datovou propustnost. Očekává se, že tyto paměti se uplatní především v nové generaci karet Radeon od AMD, neboť právě AMD bude mít díky dlouholeté spolupráci s SK Hynix na vývoji HBM přednost. NVIDIA ale pravděpodobně neostrouhá, protože paměti HBM bude vyrábět také Samsung.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře