www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sony nechce zpětnou kompatibilitu pro PS4, jde jinou cestou

Sony nechce zpětnou kompatibilitu pro PS4, jde jinou cestou
, , aktualita
Před několika dny Microsoft překvapil své zákazníky tím, že slíbil kompatibilitu her pro Xbox 360 na novější konzoli Xbox One. Pohledy se poté zaměřily na společnost Sony, zda ta nehodlá nabínout i to samé.reklama
Microsoft tedy zajistí, aby majitelé konzole Xbox One si mohli snadno zahrát hry určené pro Xbox 360 a využít tedy i již dříve zakoupené tituly, aniž by ztratili uložené pozice, dodatečný obsah nebo "achievementy". Sony však nyní potvrdilo, že pro svou PlayStation 4 nic podobného nechystá a hodlá se vydat jinou cestou. Jaká to bude?

Jim Ryan, šéf evropské playstationové divize firmy Sony, uvedl, že se zaměří především na budoucí funkce jako je Shareplay, Suspend/Resume nebo Play as you Download. Dodal také, že namísto zajištění zpětné kompatibility raději napnou síly k tomu, aby budoucí tituly byly lepší a nabídly více možností. To ostatně firma Sony slíbila již při představení konzole PS4, tedy že bude "hledět dopředu" a zaměří se na sociální aspekt.

Dle Ryana se tak jednotlivé platformy od sebe alespoň více odliší a zákazníci se budou moci lépe rozhodnout, jaké dají přednost. Společnost Sony ostatně již jednou vsadila na zpětnou kompatibilitu, když umožnila uživatelům původních konzolí PS3, aby hráli tituly původně určené pro PS2. Ryan k tomu řekl, že tato funkce byla sice často žádána, ale ve skutečnosti ji tolik lidí nevyužívalo.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek