www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sony zpřístupní na PS4 hry z PS2

Sony zpřístupní na PS4 hry z PS2
, , aktualita
Zatímco Sony už dříve oznámilo, že podpora her pro konzoli PS3 na nejnovější PS4 je komplikovaná a nedočkáme se jí, nyní slíbila něco jiného, a to podporu her ze starší PS2 na PS4. I to je tedy dobrá zpráva z jednoho prostého důvodu.reklama
Konzole PlayStation 2 byla totiž v celé řadě nejúspěšnější a vytvořeno pro ni bylo mnoho klasických her, které si tak nyní budou moci zahrát i majitelé PlayStation 4. Zpětnou kompatibilitu her pro PS2 i PS1 ostatně umožnila i PS3, a to díky speciálnímu čipu, na němž tyto hry běžely. Ovšem s uvedením tenké verze PS3 se tato podpora vytratila a Sony namísto toho nabídlo některé předělané starší tituly, které byly portovány pro PS3.

Nedávno však Microsoft slíbil, že na Xbox One budou k dispozici i tituly určené původně starší Xbox 360. Oči veřejnosti se tak přirozeně obrátily na společnost Sony, která však uvedla, že nic takového nechystá a namísto zpětné kompatibility se zaměří na nové funkce jako Shareplay, Suspend/Resume nebo Play as you Download.

S příchodem nové PS4 společnost Sony slíbila, že různé klasické hry pro starší konzole budou k dispozici, ale pouze prostřednictvím streamovací služby PlayStation Now, a to samozřejmě za poplatek. Nejednou také sdělila, že i když je zpětná kompatibilita se staršími hrami často vyžadovaná, ve skutečnosti ji málokdo využíval (tedy v případě původní PS3 a her pro PS2 či 1).

Nicméně dnes Sony obrací a prostřednictvím médií slibuje, že vytvoří jistou emulaci her pro PS2 na konzoli PS4. Mluvčí firmy konkrétně řekl, že firma "pracuje na využití emulační technologie, aby zpřístupnila hry pro PS2 na aktuální generaci konzole". Více to ovšem nerozvedl.

Dle serveru Eurogamer již potřebný emulátor existuje, neboť se objevily přinejmenším už čtyři hry, které jsou určeny pro PS4, ale přitom pracují právě pod softwarovým emulátorem PS2. Jde o hry Super Star Wars, Star Wars: Jedi Starfighter, Star Wars: Racer Revenge a Star Wars: Bounty Hunter. Pod PS4 prý dokonce pracují rychleji a ve vyšším rozlišení s kvalitnějším 3D renderingem a jinak to jsou stejné hry, které tak mají stejné textury, apod.

Otázka tedy je, jakým způsobem Sony umožní hraní emulovaných her, čili zda majitelé původních titulů pro PS2 dostanou možnost si je zahrát zdarma, nebo tyto tituly přijdou na trh s emulátorem a každý si je bude muset znovu pořídit, i když třeba za výhodnou cenu. To se ještě uvidí.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek