www.svethardware.cz
>
>
>

Spotify bojuje s Applem o 30% provizi v App Store, láká zákazníky na přímou platbu

Spotify bojuje s Applem o 30% provizi v App Store, láká zákazníky na přímou platbu
, , aktualita
Pokud si platíte měsíční předplatné služby Spotify přes App Store společnosti Apple, pak na vás čeká nemilý 30% příplatek v podobě provize pro samotný Apple. Spotify se problém snaží vyřešit podporou přímého prodeje předplatného.reklama
Společnosti Spotify a Apple se nemají zrovna v lásce kvůli svým konkurenčním streamovacím službám. Applu se nelíbí neplacená verze Spotify, naopak Spotify se nelíbí, že jejich aplikace je při prodeji předplatného Premium přes Apple App Store pro iOS o 30 % dražší. Apple si totiž bere 30% provizi, takže Spotify sice získá svých $9,99, ale k předplatnému musí přidat další 3 dolary na výsledných $12,99, aby Apple získal také své peníze. Díky tomu je pak Spotify ve srovnání s Apple Music v nevýhodě a mnohem dražší.


Spotify logo


Proto Spotify láká rozesíláním informačních e-mailů zákazníky na to, aby při příštím objednávání předplatného nevyužívali nákup přes prostředí Applu, ale objednali si předplatné přímo přes stránky Spotify. Díky tomu jim může být nabídnuto předplatné za standardní cenu $9,99 měsíčně (resp. u nás 5,99 EUR měsíčně). Další možností by bylo snížit cenu na $9,99 na Apple App Store, což by ale pro Spotify znamenalo pouze $7,7 za měsíc.

Zdroj: theverge.com, phonearena.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek