www.svethardware.cz
>
>

Spotify ztrojnásobilo ztrátu, zvažuje streamování videa

Spotify ztrojnásobilo ztrátu, zvažuje streamování videa
, , aktualita
Streamovací služba Spotify významně navýšila příjmy, bohužel ale také výrazně prohloubila svou ztrátu, a to až na trojnásobek. Údajně za to mohou nové investice. Služba nicméně pořád naráží na problémy se svou bezplatnou verzí.reklama
Velmi úspěšná streamovací služba Spotify nemá zrovna na růžích ustláno. Apple dělá vše pro to, aby byla zrušená bezplatná verze a ani finanční výsledky zrovna nehýří optimismem. V roce 2014 stoupl její příjem o 45 % na 1,3 miliardy dolarů, bohužel ztráty společnosti vzrostly na trojnásobek ze 68 milionu dolarů v roce 2013 na nynějších 197 milionů dolarů. Spotify to přisuzuje dalšímu vývoji a rozšiřování týmu, kdy počet zaměstnanců vzrostl z 958 na nynějších 1354.


Spotify logo


Spotify je k dispozici ve dvou verzích. Placená za 5,99 EUR měsíčně bez reklam, nebo neplacená s otravnými reklamami. Z celkových 60 milionů uživatelů je jen 15 milionů platících. Ty však tvoří drtivou většinu příjmů společnosti, podle posledních čísel by to mělo být 91 %! Pouze 9 % jde z reklam. Navíc je nutno říci, že ve verzi zdarma je drtivá většina reklam jen na placenou verzi Spotify. I proto v minulosti některé hvězdy stáhly svou hudbu ze Spotify. Nechtěly, aby byla k dispozici lidem poslouchajícím zdarma (nejznámější je asi "aféra" s Taylor Swift), ale jen platícím, na což Spotify nepřistoupilo.

Je navíc možné, že při dalších vyjednáváních s hudebními nakladatelstvími nebude prodloužena smlouva a Spotify přijde o část hudební nabídky. Nyní jsou tak v jednání i video klipy např. od společností NBC Universal, Fox a Viacom. Zde by se mohly snáze využít i účinnější video reklamy.

Zdroj: nytimes.com, theregister.co.uk
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek