www.svethardware.cz
>
>

Star Citizen: úžasných 50 minut z verze Alfa 3.0

Star Citizen: úžasných 50 minut z verze Alfa 3.0
, , aktualita
Kolektiv Chrise Robertse vybral na vývoj nové nadějné vesmírné hry Star Citizen již 120 milionů dolarů a nyní se můžeme podívat na výsledek této obrovské sumy finančních prostředků ve více než 50minutovém videu. Je o co stát.reklama
Star Citizen je po spíše neúspěšném No Man's Sky další naděje pro hráče, kteří se chtějí vžít do kůže vesmírného objevitele, obchodníka, horníka či bojovníka, čili v tomto ohledu by mělo jít o konkurenci především pro Elite: Dangerous a navazující DLC. Nově zveřejněné video ukazující záběry přímo ze hry verze Alfa 3.0 přitom vypadá velice nadějně, ale už zpočátku bylo jasné, že Star Citizen by měl být propracovanější titul pro ty, kteří mají přeci jen raději simulátory než arkády. Však za ním stojí Chris Roberts, který už dříve pracoval na slavné sérii Wing Commander, zatímco Hello Games (tvůrci No Man's Sky) do této doby vyrobili jen mobilní hříčky. Navíc je tu ona suma vybraných 120 milionů dolarů z crowdfundingu.

Nová video ukázka byla zveřejněna v německém Kolíně na Gamescomu 2016 a my se můžeme pokochat 52 minutami, které ukazují hru z pohledu první i třetí osoby, vesmírnou akci, přistání na planetě a mnoho dalšího. Vedle toho vypadá hra No Man's Sky prodávaná za plnou cenu AAA titulu jako špatný vtip a stěží obstojí i Elite: Dangerous i s Horizons. Úžasné je především herní prostředí, kde se ukazují planety s rozmanitými strukturami a budovami, které v ničem nepřipomínají těch pár typů lidských staveb, na něž v Elite narazíme. K tomu jsou tady interiéry s grafickým ztvárněním, za které by se nemusely stydět ani moderní 3D akční hry a dobře vypadá i architektura a objekty včetně lidských postav.

Cestování vesmírem je také velmi pěkně ztvárněno včetně warpu, který připomíná filmovou produkci a zážitek je také přistání na planetě, jejíž atmosféra kolem klesající lodi vytvoří ohnivý obal a my můžeme sledovat, jak se loď plynule dostane z vesmíru až na povrch planety, na niž můžeme vystoupit a projít se po ní a pokud snad jsme svou loď špatně zaparkovali, můžeme si ji na dálku přesunout, aby šlo vyskočit na její spuštěnou rampu. To narušuje snad jen postupné načítání detailů, na čemž snad tvůrci ještě zapracují. Když se rozhodneme opět sednout za knipl, stačí k němu v 3D světě doběhnout a zase můžeme naprosto bez přerušení či načítání startovat. Jak to vypadá, půjde o dokonalé propojení simulátorového prostředí a světa, v němž se pohybujeme jen svou postavou.


To platí i pro vesmírné souboje, kde budeme moci přemoženou loď osobně pomocí vesmírného skůtru navštívit a s připravenou zbraní ji doslova vlastníma rukama vyrabovat. Při tom nás v prostředí beztíže budou doprovázet zmrzlé mrtvoly protivníků, anebo ti, kteří ještě žijí a čekají na nás.

Můžeme doufat, že priorita tvůrců bude v tom, aby namísto miliard světů nabídli detailní zpracování a také aby vytvořili fungující prostředí z hlediska herní mechaniky. Tu technickou stránku, jak to vypadá, mají zvládnutou na jedničku. Bohužel jsme se stále nedozvěděli, jak dlouho ještě budeme čekat na finální verzi. Rýsuje se tu totiž zdaleka nejlepší vesmírná hra, která kdy byla vytvořena, však už tato alfa vypadá úžasně, ale finální verzi určitě nemůžeme očekávat v dohledné době. Uvádí se totiž, že až v příštím roce bude na světě betaverze a od té je ještě dlouhá cesta k finální verzi. Vedle toho se ale chystá také jiný AAA titul od těchto tvůrců, a sice Squadron 42 navazující právě na Wing Commander, který by mohl dorazit mnohem dříve a možná už v horizontu měsíců.

Zdroj: YouTube

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře